Çocukların Her Şey Yoluna Girecek Mesajı “Gökkuşağı Çiz Evde Kal”

Read Time:57 Second

Koronavirüs nedeniyle evlerine kapanan dünyanın dört bir yanındaki çocuklar arasında ‘gökkuşağı’ndan bir köprü kuruldu. Çocuklar kağıtlara gökkuşağı çizip evlerinin penceresine yapıştırıyor, fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor. Çocuklar salgın nedeniyle sadece kendisinin eve kapanmadığını ve yalnız olmadığını anlarken gökkuşaklarıyla da “Her şey yoluna girecek…” mesajı veriyor.

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgınında hayatı çocuklar renklendiriyor.
Virüsten en çok etkilenen ülke olan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği İtalya’da birkaç hafta önce çocuklar kağıtlara, bezlere çizdikleri gökkuşaklarını evlerinin pencerelerine, balkonlarına asmaya başladı.

Çocukların yaptığı gökkuşağı resimlerinin üzerinde, “Andra’ tutto bene” (Her şey yoluna girecek) yazıyordu. İtalyan çocukların başlattığı bu akım kısa sürede tüm Avrupa’ya oradan da ABD’ye yayıldı.

Türkiye’de de çocuklar çizdikleri gökkuşağı resimlerini evlerinin pencerelerine asıp “Yalnız değilsin” mesajı vererek birbirlerine destek olmaya başladı.

İstanbul Modern Müzesi de bugünlerde bu kampanyaya, tüm çocukları Sarkis’in ‘Gökkuşak’ adlı yapıtından ilham alarak kendi gökkuşaklarını çizmeye davet ederek destek veriyor.

Çocukların evde kaldığı bu günlerde çizeceği umudun simgesi gökkuşağı resimlerinin fotoğrafları, müzenin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

 

Bugünlerde evden eğitime başlayan çocuklar, pencerelerine astıkları gökkuşağı resimleriyle arkadaşlarına yalnız olmadığı mesajı verip büyüklere de ‘Evde Kal’ çağrısı yapıyor. Gökkuşağı resimleriyle doğanın bir mucizesini sokağa taşıyarak görenlere ümit veriyor.

0 0

About Post Author

Leyla Gündoğdu

Yazarımız , Mersin Üniversitesi - Pazarlama ve Anadolu Üniversitesi -İşletme Mezunu Bilgi İşlem,Reklam,Pazarlama,Yönetim,Tekstil,Perakende,Halkla İlişkiler ve Müşteri İlişkileri gibi bir çok sektör ve departmanlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi. Web Tasarımcı. Teknolojixhaber.com ve Laflaf.net web sitelerinde Kategori Yöneticisi - Yazar. Sürekli kendini geliştiren,gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven araştırmacı ve iyi bir gözlemci.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

1 thought on “Çocukların Her Şey Yoluna Girecek Mesajı “Gökkuşağı Çiz Evde Kal”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir