#Evde Kal,#Hareketsiz Kalma

Covid-19 salgınının Türkiye’de de etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte;malesef evlerimize çekildik… Fakat bu zor günleri hep birlikte aşacağımızında bilincinde olmamız gerekir.Evlerimize çekildiğimiz bu günlerde egzersizlerimizi aksatmadan yapabilmemiz adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi de harekete geçti.Evde Egzersiz yapabilmemiz adına kısa bir video yayınlandı.

 Evlerimizde Hiç Hareket Etmeden mi Geçireceğiz Bu Karantina Günlerini ?

Tabiki de hayır.Sağlığımız için evde kaldığımız şu günlerde,İBB‘den de önemli bir hamle geldi.Evde Yetişkinlerin yapabileceği egzersiz hareketlerini sosyal medya hesaplarından yayınladı.

İnstagram’dan yapılan açıklamada”;Evdeyim ama hareketsiz kalmak istemiyorum diyenler için profesyonel eğitmenlerimizin hazırladığı Evde Egzersiz serisinin ilki ile karşınızdayız.” açıklaması yapıldı. #BirlikteBaşaracağız hastagiyle serinin ilk videosu yayınlandı.

Evde Egzersiz – Spor İstanbul

Egzersiz Serisinin İkincisi:Evde Egzersiz 60 Yaş Üstü Bireyler – Spor İstanbul

 

Bu zor günlerde özellikle 60 yaş üstü bireyler için hareketsizliğin başka hastalıklara sebebiyet vermemesi için,lütfen evde egzersiz hareketlerimizi düzenli olarak uygulamaya gayret gösterelim.Unutmayalım ki bu zor günleri birlikte atlatıp,hep beraber kazanacağız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir