Evinizdeki Kahve Sehpalarını Nasıl Dekore Edebiliriz?

Share
Spread the love

Evinizin ortamını değiştiren ve ev havası verilmiş kafeyi andıran kahve sehpalarınızı nasıl dekore edebilirsiniz? Evinizin bir köşesinde bekleyen kahve sehpalarınızı belli yollarla zenginleştirebilir ve kullanabilirsiniz.

İşte kahve sehpalarınızı zenginleştirmeniz için fikir önerileri…  😎 

Evinizin bir köşesinde bekleyen ve kullanmadığınız sehpalar, üstüne sadece birtakım şeyler koyduğumuz birer mobilya parçaları değildir. Bulunduğu yer ve o yerin sahibi hakkında bize ipuçları veren aksesuarlar, çoğu zaman kahve sehpalarının üstünde yer alırlar. Evinizin bir köşesinde bekleyen kahve sehpalarınızı belli yollarla zenginleştirebilirsiniz.

Gelin hep birlikte en samimi ve en iç ısıtan kahve sehpaları 5 adımda nasıl

dekore edilir görelim:

Sehpanız her zaman temiz ve parlak olmalıdır

Sehpanız her zaman parlak olmasına özen gösteriniz. Kahve sehpanızın tozlanmasına izin vermeyiz. Kirli bir sehpanın üzerindekiler için ne kadar para veya emek harcadığınızın pek önemi yoktur.

İlginizi çeken kitapları sehpanızın üzerinde kallanabilirsiniz

Kahve sehpası kültürünün alıp başını gittiği bir dönemdeyiz. Sevdiğiniz birkaç güzel kitabı sehpanın üzerine koyabilirsiniz. Bunlara kahve sehpası kitapları da denir. Bol bol fotoğraf içeren ve sert kapaklı büyük kitaplar, genelde bu kategoriye dahildir. İlginizi çeken bir konuya göre bu kitaplardan birkaç tane alabilirsiniz. Güzel görünecek şekilde sahpanıza yerleştirebilirsiniz.

Mum kullanın

Mumlar, girdiği her ortamı sıcak ve huzurlu yapar, samimi bir hava yaratmak için idealdir.  Ayrıca, bol kokulu ve renkli mum tercih ederseniz bu etkiyi katlayarak arttırmış olursunuz. Bu yüzden masanızın üzerinde mutlaka mum kullanmayı tercih ediniz.

Renkli aksesuarlara yer verin

Örneğin nar çiçeği bir vazo, ahşap sehpanızın havasını anında değiştirecektir.

Sehpanızda çiçeklere yer verin

Güzel bir buket çiçeğin güzelleştiremeyeceği oda da sehpa da yoktur. Üstelik taze çiçekler, doğal olarak odanın havasını da hoş kılacaktır.

You may also like...