Evinizi Kış Mevsimine Uyarlamak için Küçük Dokunuşlar

Read Time:2 Minute, 9 Second

Kış mevsiminin kendini iyice belli etmesiyle, çoğunlukla sıcak evlerimizde vakit geçirmeyi tercih etmeye başladık. Ev dekorasyonuna yapacağımız küçük dokunuşlar ile, kötü hava koşulları ve soğuktan kaçıp sığındığımız evlerimizde zaman geçirmekten aldığımız keyfi artırmak mümkün. Sen de evini kışa hazırlayan ufak tefek düzenlemeler ile evinde daha sıcak, rahat ve davetkâr bir atmosfer yakalayabilirsin. Zorlu kış mevsimini atlatmak için konforlu ve huzurlu bir ev ortamı yaratmanı sağlayacak farklı önerileri bu yazımızda senin için bir araya getirdik.

Evini kış mevsimine hazırlamakla ilgili daha fazla bilgi edinmek istersen aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsin:

Dekorasyonda Kış Renkleri

Kış ruhunun dekorasyona yansımasını sağlayan çok çeşitli renk kombinasyonları mevcuttur. Bu farklı renk eşleşmelerinde, kışın getirdiği karanlığın önüne geçmeyi sağlayan beyaz renge sıklıkla rastlarız. Beyaz rengi kışa yakışan lacivert, koyu yeşil, koyu gri ve bordo gibi soğuk tonlarla bir araya getirmeni önerebiliriz. Bu sayede kış mevsiminin asilliğini ve zenginliğini ev dekorasyonuna uyarlayabilirsin.

 

koyu-renk-salon-kış

Tercihin sıcak renklerden yana ise krem rengi, kahverengi tonları, tarçın ve sıcak kırmızı tonlarını dekorasyonuna eklemeyi deneyebilirsin. Bu renkler ısıyı ve ateşi çağrıştıran özellikleri ile sıcak ve iç ısıtan bir atmosfer oluşturmanı sağlayacaktır.

kırmızı-yatak-odası-kış

Kış Dekorasyonu Tekstilleri

Soğuyan hava ile dekorasyonda yer verilen tekstil miktarını artırmak kaçınılmaz oluyor. Ortamını yumuşacık kumaşlar ile donatmak, dinlenme ortamında huzuru artırmanı sağlayacak. İlk ve en kolay gerçekleştirebileceğin önerimiz, yastık kılıflarını yenilemen olacak. Koltuk ve yatak gibi günün yorgunluğunu attığın mobilyalarda yün, pelüş, kaşmir gibi sıcak dokulu yastıklarla bir arada olmak, dinlenmeden aldığın keyfin artmasını sağlayacaktır.

yastık-kılıfları-kış

Mobilyaların üzerine farklı dokulara sahip örtü ve battaniyeler yerleştirmek hem görünümün zenginleşmesini sağlar hem de daha sıcak bir atmosfer yaratmaya olanak verir. Dekorasyonunda koltuk şalı olarak yer verebileceğin pelüş postlar ve yün örtülere göz atmanı öneririz.

battaniye-koltuk-kış

İlave olarak koltuk üzerinde yer vereceğin çeşitli battaniyeler ile bir yandan dekorasyonu zenginleştirirken, bir yandan da üşüdüğünde üzerine alabileceğin bir ürünü kolay ulaşılabilir bir noktada bulundurabilirsin. Favorimiz ekose battaniyeler olsa da, piyasada her tarza uygun çok sayıda battaniye modeli mevcut.

koyu-renk-perdeler-kış

Uygulayabileceğin tekstil düzenlemeleri için son önerimiz ise perdelerinde farklı renk ve doku düzenlemeleri yapman olacak. Kalın kumaştan meydana gelmiş, koyu renkli perdeler evini kış soğuğundan korur. Yukarıda bahsettiğimiz kış mevsimini yansıtan koyu renk seçeneklerini, perde seçimini yaparken göz önünde bulundurabilirsin.

Kışı Yansıtan Dekoratif Aksesuarlar

Mumlar, kış dekorasyonu denince ilk akla gelen ürün grubu olarak nitelendirilebilir. Kokulu kokusuz birçok çeşidi arasından yapacağın tercihlerle dekorasyonunda mumlara yer vermek, evini kış için düzenlemenin en keyifli adımlarından biri olabilir. Mumları etrafa serbestçe yerleştirebileceğin gibi, farklı dekoratif elemanlar ile bir araya getirerek çeşitli düzenlemeler de yapabilirsin. Örneğin; küçük dekoratif tepsiler içerisinde oluşturulmuş mum düzenlemeleri, son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız bir uygulama. Ayrıca mumlarını dekorasyon tarzına uygun kafesler, fenerler ve çeşitli şamdanların içine yerleştirebilirsin.

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir