Gördüğünüz her şey de sanatı anlamak istiyor musunuz?

Read Time:32 Second

Görsel sanatları anlamak yolculuğa çıkmak gibi bir ilerleyişle mümkündür. Bu ilerleyişe süreç diyebiliriz. İstediğim şey görsel sanatlara çıkan yolları göstermek…

Vincent van Gogh’un ‘Yıldızlı Gece’ tablosu

Görsel sanatlar genel kültürle ilişkilidir. Bu ilişki kalp ve kan gibidir. Her şey de bir anlam vardır. Her anlam yaşamın içindedir. Bu yüzden her görseli görmek yararlı olacaktır. Benim tavsiyem gelmiş geçmiş en iyi ressamların en iyi tablolarını incelemek. En iyi heykelleri ve filmleri izlemek. Burada tarih ilişkisini unutmamak gerekir. En iyileri incelemek yeterli de değildir. Hepsine bakmalısınız, birbirlerinden farklarını anlamalısınız. Anlamak için de okumanız, yaşamanız gerekir. Farklı sanat dallarıyla görsel sanatları ilişkilendirmekte çok önemlidir. Sanat serüvenine yazdıklarımı yaparak başlayabilirsiniz.

Elif Gümüş

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir