İşte Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bir günü !

Read Time:1 Minute, 44 Second

Twitter CEO’su Jack Dorsey, sağlıklı kalabilmek ve işine odaklanabilmek için sabah 5’te buz banyosu yapıyor. İşe gitmek için 8 km yürüyor, günde tek öğün yemek yiyor.

– Twitter’ın kurucusu ve CEO’su, milyarder Jack Dorsey,  sabahları saat 05.00’te buz banyosu yapıyor, işe 8 kilometre yürüyerek gidiyor ve tek öğün yemekle yetiniyor. Ayrıca kahvaltı da yapmıyor.

– Yürüyerek düşünme ve podcast dinleme zamanı bulan Dorsey, “Yürümekten çok koşuyor gibi davranıyorum. Mümkün olduğunca çok güneş ışığı almaya çalışıyorum ve 9’da çalışmaya başlıyorum” diyor.

 

YEDİĞİ TEK ÖĞÜN AKŞAM YEMEĞİ

– Gün içinde yemeyen Dorsey tek öğününü akşam 6 ile 9 arası yiyor. Menüde balık, tavuk ya da et ile yanında roka salatası, ıspanak ya da brüksel lahanası var. Sonrasında tatlı olarak orman meyveleri ve bitter çikolata yiyor, yanında kırmızı şarap içiyor.

– Cuma akşamı ise yemek yemiyor ve pazar akşamına kadar ağzına hiçbir şey sürmüyor. Çünkü ona göre “Günlerimiz çok yemek odaklı geçiyor”.

– Dorsey haftasonu yememeye başladığında ilk başlarda kendini tuhaf hissetmiş fakat kısa sürede alışmış: “İlk yaptığımda, sanırım 3. günüydü, halüsinasyon görüyormuş gibi hissettim. Garip bir histi. Ama yememeye devam ettiğimde günlerimizin ne kadar yemek odaklı geçtiğini fark ettim. Ne kadar uzun oruç tutarsam zaman o kadar yavaşlıyor”.

– Dorsey’e göre oruç tutması ve meditasyon yapması, yönettiği Twitter ve Square şirketlerine daha iyi odaklanabilmesine imkan veriyor.

 

BUZ GİBİ DUŞ VE SAUNA 

– Dorsey ayrıca 15 dakika boyunca yaklaşık 104 dereceye ayarlı saunada kalıp, ardından 3 dakika 2 derece suyla dolu banyoya girerek de kendini rahatlatıyor.

– Dorsey’in çalışma masasında kızılötesi bir lamba da mevcut. Bu ışınların stresi ve acıyı hafiflettiği, kişiyi daha iyi hissettirdiği düşünülüyor.

– Times gazetesi, Silikon Vadisi’ndeki birçok girişimcinin teknolojiden uzak kalmak ve sağlığını korumak için farklı yöntemler izlediğini ama Dorsey’in bunu bir adım öteye taşımış olduğu yorumunu yapıyor.

 

“BANA ÖZGÜVEN HİSSİ VERİYOR”

– Güne çok soğuk suyla dolu banyoya girerek başlayan Dorsey “Hiçbir şey bana, oda sıcaklığından çıkıp buz gibi banyoya girmenin verdiği zihinsel özgüveni veremez. Eğer bu kadar küçük görünen ama can yakan bir şeyi yapmaya iradem varsa, hemen her şeyi yapabileceğimi hissediyorum” diyor.

– Dorsey akşamları da bir saatini meditasyona ayırıyor. 42 yaşındaki milyarder 20 yıldır meditasyon yaptığını söylüyor.

0 0

About Post Author

Rukiye Kararmış

Eğitim sektöründe yöneticilik yapan yazarımız matematik ve ilahiyat eğitimi aldı. Bilgisayar üzerinde çeşitli eğitimler alarak web tasarımı ve web sitesi yönetimi üzerinde çalışmaya başladı. Profesyonel olarak masa tenisi ve satranç branşlarında çeşitli kademelerde görev alan yazar; fotoğrafçılık ile de ilgileniyor.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir