Karantina Günleri İçin DİZİ & FİLM Önerileri

 

  1. VIS A VIS

Erkek arkadaşı tarafından zimmetine para geçirmesi için kandırılan ve hapse giren naif bir genç kadın, bu acımasız yeni dünyada hayatta kalmayı bir an önce öğrenmelidir. Bir İspanyol dizisidir.

 

 

2. STRANGER THINGS

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar. Hakkında çok olumsuz yazı/yorum almayan bir dizidir.

 

 

3. LA CASA DE PAPEL

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Bir İspanyol dizisidir.

 

 

4. MESSIAH

İhtiyatlı bir CIA ajanı, ruhani bir hareket başlatan ve siyasi kargaşa yaratan karizmatik bir adamı araştırır. Gerçek olaylardan uyarlanmayan kurgusal bir hikâye. Kafa patlatıp düşüneceğiniz ” Öyle mi? Böyle mi? ” diyebileceğiniz bir dizidir.

 

 

5. YOU

Tehlikeli bir cazibeye sahip, ileri derecede obsesif genç bir adam, takıntı hâline getirdiği kişilerin yaşamlarına girmek için sınırları zorlar.

 

 

6. PRİSON BREAK

Tehlikeli bir cazibeye sahip, ileri derecede obsesif genç bir adam, takıntı hâline getirdiği kişilerin yaşamlarına girmek için sınırları zorlar. Uzun zamandır olan fakat Netflix’e yeni gelen dizilerdendir.

 

 

7. THE WITCHER

Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların çoğunlukla yaratıklardan daha uğursuz olduğu, karmaşa içindeki bir dünyada kaderine doğru yol alıyor.

 

 

8. BREAKING BAD

50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman  (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer.

Herkes izlemeli. Olay örgüsü ancak bu kadar gerçekçi kurulabilir ve gerçek bir dünyada geçebilir.

 

 

9. DARK

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur. Dizi alman dizisidir. (Zaman yolculuğu temasını seviyorsanız. Kesinlikle izlenilmesini tavsiye ederim.)

 

 

10. VIKINGS

Viking kahramanı Ragnar Lothbrok’un, ileriyi göremeyen, yetersiz bir lidere meydan okuyarak Norse sınırlarını nasıl genişlettiğini seyrettiğimiz gerçekçi bir dram. Kuzey ülkelerin temalarını seviyorsanız kesinlikle sizlik.

 

 

11. THE MENTALIST

Dizide Patrick Jane isimli kahraman California Araştırma Bürosu’nda çalışmaktadır. Bu büroda suçları kendine özgü yöntemlerle çözmektedir. Jane eskiden sahte medyumluk yaparak hayatını sürdürmekteydi. Bir gün Red John isimli seri katilin ailesini öldürmesiyle bütün hayatı değişir. Bu olaydan sonra tedavi görmeye başlar ve iyileştikten sonra CBI’da çalışmaya başlar.

 

 

12. IT
İlk filmde aldığı yenilginin üzerinden geçen yirmi yedi yılın ardından Palyaço Pennywise, Derry kasabasına geri döner ve büyüyen Ezikler Kulübü üyelerine musallat olur.

 

 

13. NO ESCAPE

No Escape , kardeşi Drew Dowdle ile birlikte senaryo yazan John Erick Dowdle’ın yönettiği 2015 Amerikan aksiyon gerilim filmi. Filmde Owen Wilson , Lake Bell ve Pierce Brosnan rol alıyor ve şiddetli bir ayaklanma sırasında isimsiz bir Güneydoğu Asya ülkesinde ailesiyle tuzağa düşürülen bir göçmen mühendisin hikayesini anlatıyor. (Çoğu kişinin bilmediği bir filmdir kesinlikle ve kesinlikle öneririm)

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir