Korona Virüsünden Dolayı El Yıkamaktan Çatlamış,Yıpranmış Eller İçin Bakım Kürü

Korona virüsü sebebiyle ne yapsak nereyi ellesek ellerimizi sabunla yıkayıp kolanyalamaktan ellerimiz yıpranıyor, kuruyor, ve çatlıyor.Bunları önlemek ellerimizi onarmak için sizlere bakım kürü paylaşmak istedim.

Yumuşacık olsun diye: Zeytinyağı+şeker

Zeytinyağı sadece cilt için değil aynı zamanda saç için de çok faydalıdır. Besleyici, yumuşatıcı gibi özellikleri olan zeytinyağının yanına bir de şeker eklenip peeling yapılınca eller misler gibi yumuşacık olur.

Malzemeler

– 1 çorba kaşığı zeytinyağı

– 1 çorba kaşığı şeker

Nasıl yapılır?

Avcunuzun içine şekeri koyun ve üstüne zeytinyağı dökün. Zeytinyağı ile ıslanan şekeri tıpkı peeling uygular gibi ellerinizin arasında ovalayın. Araları dahil tüm parmaklarınıza ve ellerinizin üst yüzeyine aynı işlemi uygulayın. 30 saniye uygulama yaptıktan sonra 30 saniye kadar bekleyin ve ellerinizi ılık suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

Tırnakları da unutmayalım diye: Zeytinyağı + limon yağı

Eller demek aynı zamanda tırnaklar demek. Güzel ellerin şartlarından biri de tırnaklar. O yüzden ihmal etmemeli, tırnaklarımıza da bakım yapmalıyız. Dayanıklı ve güçlü tırnakların formülü ise burada.

Malzemeler

– Bir çay kaşığı zeytinyağı

– Bir çay kaşığı limon yağı yada limon suyu

Nasıl yapılır?

İki malzemeyi karıştırın ve tırnaklarınıza minik bir fırça yardımıyla uygulayın veya karışımın bulunduğu kaseye parmaklarınızı batırın. Biraz bekledikten sonra yıkayın. Tırnaklarınız zeytinyağı ile yumuşak ve canlı, limon yağıyla güçlü olacak.

Sonrası için: Nelere dikkat etmeli?

– Ev işi yaparken eldiven kullanın.

– Gece uyuduğumuz zaman vücut kendini onarır. Gece bakımı işte bu yüzden önemlidir. Ellerinizin her zaman sağlıklı ve bakımlı görünmesi için gece yatmadan ellerinize krem sürün ve gece boyu dinlenmeye ve yenilenmeye bırakın.

– Bakım uygulamalarının ardından hemen sabunla yıkamayın ve direkt güneşe çıkmayın.

– Duş alırken veya suyla uğraşırken suyun çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edin. Her zaman orta karar ılık su tercih etmeye çalışın. Çünkü sıcak veya soğuk su cilde zarar verebilir.

– Gün içinde bol su için. Vücut için ne kadar önemli olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

– Somon, yumurta, fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler, yeşil yapraklı sebzeler ve kahverengi pirinci günlük beslenmenize katın. Doğal ve sağlıklı yağlar size zarar değil yarar sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir