Sokağa Çıkma Yasağı Mı Geliyor?

Bakan Koca’dan BÜYÜK çıkış: İstanbul’u evde tutamıyoruz, sokağa çıkma yasağı mı getirelim?

Ölümcül koronavirüs salgını ile mücadelede evde kalmanın önemine defalarca vurgu yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da bu çağrıların dikkate alınmadığını belirterek “İlla devletin yasak mı getirmesi gerekiyor?” diye belirtti.

Koronavirüs salgını nedeniyle her yerde yapılan ‘evde kal’ çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyulduğunu ancak İstanbul’da uyulmadığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Devletin illa yasak mı getirmesi gerekiyor?” dedi.

Bazı açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Evdeki bireylerin de birbiriyle teması kesmesi gerekiyor. İlişkinin minimize edilmesi şarttır. Kullanılan malzemenin paylaşılmaması gerekiyor, üç-beş adımlık mesafede kalmaları gerekiyor. Yaşlıların daha fazla etkilendiğini biliyoruz ama gençler ve orta yaşlılarda etkisi yok anlamına da gelmez bu. Gençler taşıyıcı olabiliyor” ifadelerini kullandı

“İSTANBUL’U TUTAMIYORUZ”

  • Sokağa çıkma yasağı bir çözüm olamaz mı?” sorusuna da yanıt veren Bakan Koca, “Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u sizde görüyorsunuz. Herkesin evinde izole olması gerekiyor. Bunun sağlanması lazım. Bunun ciddiye alınması gerek. En sert tedbir yasaklama olabilir ama ille de devletin böyle bir yasak getirmesi mi gerekir? Hepimiz bu izolasyonu sağlayabiliriz ve bunun sağlanması için çağrılarımız devam edecek. Daha sert ve keskin çağrılar da yapacağız. İki-üç hafta evimize kapanarak bu dönemi atlatabiliriz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir