Yüz Yogası İle Gençleşin!

Share
Spread the love

Yüz yogası egzersizi, yüzdeki kırışıklıkları azaltmak ve yüz kaslarını sıkılaştırmak için kullanılan etkili bir yöntem. Düzenli olarak uygulanan yüz yogası egzersizleri ile daha genç bir cilde sahip olmak mümkün. Peki nedir yogası? Nasıl uygulanır?

Yüz yogası nedir?

Yüz yogası, yüz için yapılan egzersizlerdir. Gevşeyen kasları toparlayan ve kırışıklıkların azalmasını, sağlıklı yaş almayı sağlar. Yüz yogası ile dudak, boyun, alın ve yanak gibi bölgelerdeki kaslar çalıştırılarak cildin daha dinç görünmesi hedeflenir.

Dudak üstü kırışıklıkları 

Ağzınızı kapatarak balon şişirir gibi yapın ve 20 saniye bu pozisyonda kalın. Hareketi en az 2 set halinde tekrarlayın. Bu hareketi arabada veya ofiste de aklınıza gelen her an uygulayabilirsiniz.

Boyun ve alt yanak kırışıklıkları

Başınızı geriye doğru yatırarak ve tavana bakın. Boynunuzdaki kaslarınız gerildikten sonra dudaklarınızı bükerek öpücük pozisyonu alın. 20 saniye boyunca bekleyin. Egzersizi 3 set uygulayabilirsiniz.

Kaşları kaldırmak için egzersiz

İşaret parmaklarınızı kaşlarınıza, baş parmaklarınızı ağzınızın çevresine yerleştirip parmaklarınızı bastırın. İki yöne doğru çekerek yüzünüzü gerin. 10 saniye süreyle uygulayabilirsiniz.  3 set tekrarlayabilirsiniz. Bu egzersiz ile göz çevresi ve yanak bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz.

Dudak ve yanak için hareket

Ağzınızı açarak gerginleştirin ve gözlerinizi de açarak gülümseyin. Yüzünüzü iyice gerilin. Bu egzersizi 10 saniye boyunca 3 set halinde uygulayabilirsiniz. Bu egzersiz sayesinde yanaklar yukarı kalkarve dudak çevresini gerginleşir.

Alın kırışıklıkları 

Ellerinizi alnınızın iki yanına koyarak gerin. Cildinizi iki yana gerdikten sonra kaşlarınızı kaldırıp indirin. 20 kere kaşlarınızı kaldırıp indirdirin. Bu egzersizi 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın