2 Yıllık Bölüm Deyip Geçmeyin! Üniversite’ye Geçecek Genç Arkadaşlara Tavsiyeler

Read Time:41 Second

Covid-19 , Lgs, Tyt , Ayt derken sıkıntılı bir dönemi geride bıraktık. Genç arkadaşlarımıza bundan sonraki süreçte Üniversite tercih ederken nelere dikkat etmeleri gerekmekte , hangi bölümler revaşta ve hangi bölümlerin kamuda ataması daha yüksek bunlardan kısaca bahsedeceğiz..

Öncelikle 2 Yıllık Bölüm Deyip Geçmeyin!

Pandemi sürecinde de anladık ki sağlık olmazsa olmaz alanlarımızdan…  Hem 2 yıllık oluşu hem kamu da atamasının diğer bölümlere nazaran daha düşük bir puanla atamalarının yapılması tercih konusunda siz değerli öğrencilerin vazgeçilmezi olabilir.

Hangi Bölümleri Tercih Etmeliyiz?

  • ANESTEZİ
  • FİZYOTERAPİ
  • İLK VE ACİL YARDIM
  • ODYOMETRİ
  • AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
  • DİŞ PROTEZ

Sadece kamu hastanelerinde değil özel sektörde de geniş bir çalışma alanına sahip bu alanlar, okuyan öğrencilere mezun olduklarında güzel iş imkanları sunabilmektedir.

İlerleyen yazılarımızda hangi üniversite kaç puanla bu bölümlere alım yapmaktadır kısaca bahsedeceğiz..  Bizi Takipte Kalınız..

Sağlıklı Günler Dileriz

 

 

 

 

 

0 0

About Post Author

Büşra Çankaroğlu

Teknoloji x haber ve Laflaf.net yazarı,İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi 4.sınıf öğrencisi. Group Florence Nightingale Hastanesi İK departmanında stajını yapmaktadır.Aynı zamanda İş'de Yeter Online Muhasebe sistemlerinde Veri Giriş Uzmanı olarak görev almakta.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir