30 NİSANA KADAR OKULLAR KAPALI

Öğrenciler ‘uzaktan eğitim’ ile ders başı yaptılar

Pazartesi sabah erken saatlerde bilgisayar ve televizyonlar aracılığıyla TRT-EBA TV ve “eba.gov.tr” üzerinden uzaktan eğitim süreci başladı. Ve bir haftanın sonuna doğru gelince veliler okullar ne zaman açılacak merak etmeye başladı.

Milyonlarca öğrenci ve veli, ‘Okulların açılması ertelendi mi, tatil süresi uzatılacak mı?’ sorusuna yanıt ararken konuya yönelik son dakika haberleri peş peşe geldi.

Bilindiği gibi, corona virüsü tedbirleri kapsamında okullarda ara tatil erkene çekilmiş ve pazartesi günü itibarı ile uzaktan eğitime geçilmişti.Bu noktada, okulların durumu oldukça merak ediliyor.
Öğrenciler ve velileri, ‘Okullar ne zaman açılacak, tatil uzayacak mı?’ sorusuna cevap arıyor. Bu karar ise bugünkü Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nda belli olacak.
Başkan Erdoğan, bu konuda Koronavirüs Bilim Toplantısı’nı işaret etmişti. Peki, okullarda tatil süresi uzatıldı mı, ertelendi mi? Okullar ne zaman açılacak? İşte, son dakika bilgileri!

Okullar 30 Nisan’a kadar kapalı kalacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası ortak açıklama yaptı. Açıklamada okulların 30 Nisan‘a kadar kapalı kalacağı belirtildi

Sağlık Bakanı Koca ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Bakan Koca SARS-CoV-2 virüsüne yakalanan ve yaşları 60’ın üstünde iki hastanın iyileşerek taburcu edildiğini söyledi. Koca 65 yaşında bir hastanın 8 gün yoğun bakım sonrası ve 60 yaşındaki bir başkanın hastanın taburcu edildiğini söyledi. Ayrıca yapılan ortak açıklamada okullara verilen aranın uzatıldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir