30 Yaşına Gelmeden Her Kadını Yapması Gereken 8 Şey

Read Time:1 Minute, 39 Second

Zaman su gibi geçiyor ve bir anda 20,30,40… Şimdi 20’li yaşların başındaysanız atacağınız her adım sizi hedeflerinize yaklaştıracağını unutmayın.

Haber: Her Kadının 30 Yaşından Önce Yapması Gereken 8 Şey

Kadınlar, kendilerini geliştirmek, yetiştirmek ve hedeflerine ulaşmak için 20’li yaşlarında hayatına yön vermek için radikal kararlar almalıdır.

1- YATIRIM YAPIN

Kendinize Yatırım Yapmanın Yolları | Kendimize Nasıl Yatırım ...

Yatırım yapmak için genç olduğunuzu söyleyenler varsa o sesleri kulak ardı edin. Az ya da çok olması önemli değil. Kendi ilgi alanınıza yakın bir konuda cesaretli adımlar atmanız, hayatınızın ilerleyen döneminde büyük adımlar atmanızı sağlayabilir.

2- TARZINIZI BELİRLEYİN

Kişisel Tarzınızı Bulmanın Püf Noktaları - Mahmure

Kendinize bir tarz oluşturun ve bunu yansıtan yaşam tarzı edinin.  Kendinize bir tarz oluşturun ve bunu yansıtan yaşam tarzı edinin. Tarzınız sizin imzanız olsun.

3- PLAN YAPIN

İnsanlar Neden Plan Yapar? - Metaneden.com

Hayat belki planlarınızı gerçekleştirirken önünüze engeller çıkartacaktır ama pes etmeyin. 20-30 yaş arasında eğitim ve evlilik gibi hayatınızın tümünü etkileyen hamleler yapacaksınız. Bu yüzden önemli kararları verirken planlar yapın ve planlar doğrultusunda adım atın.

4- YENİ BİR DİL ÖĞRENİN

Yabancı Dil Öğrenmek için Bilmeniz Gereken 11 Altın Kural | Paratic

Yeni bir dil öğrenmek için geç olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni bir dil öğrenerek kolayca yurt dışı seyahatleri yapabilir ve dünyayı daha iyi anlayabilirsiniz. Sonuçta bir dil bir insandır.

5- HER GÜN YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİN

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenin.

Önemli ya da önemsiz olduğuna bakmadan öğrenmeye açık olun. Teknolojinin getirdiği yeniliklere açık olun. Dijital ortamlardan süreli yayınları takip edin. Değişimi kaçırmayın. Hayat hızla değişiyor ve geride kalanlar çok şey kaçırıyor.

6- MACERALARA ATILIN

Türkiye'nin en iyi kamp yerleri | ENUYGUN

20’li yaşlar, dünyayı tanımanın ve yeni ülkeler keşfetmenin tam zamanıdır. Enerjiniz ve hayalleriniz yeni maceralar için size yön gösterecektir. Gittiğiniz ve keşfettiğiniz her şehir her sokak her insan size yön olacaktır.

7- KENDİNİZİ KEŞFEDİN

Ev karantinasında aşırı kaygıdan uzak durup kendinizi yeniden keşfedin

Dışarıdan bakınca herkes birbirine benziyor ama aslında herkes eşsiz ve benzersizdir. Siz de kendi özelliklerinizi tam olarak tanımlayarak doğru hedefler çizebilir ve hedefinize ulaşmak için en doğru yöntemi belirleyebilirsiniz. Dans, yemek, spor, sanat, ya da yazma… Bir yerden başlayın ve farklı alanlarda denemeler yapın. Mutlaka bir noktada yetenekli olduğunuzu keşfedeceksiniz.

 

8- KADIN YAZARLARIN ROMANLARINI OKUYUN

Kadınlar tarafından yazılmış başarılı romanlar kitaplığınızın baş köşesinde olmalı. Kadınların ufkunu açan ve hayal dünyalarını yansıtan roman kahramanları ile empati yaparak hayata bakış açınız değişecek.

 

1 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir