45.Toronto Film Festivali 10Eylül 2020’de başlayacak

45.Toronto Film Festivali 10Eylül 2020de başlayacak
Read Time:1 Minute, 26 Second

45.Toronto Film Festivali 10Eylül 2020’de başlayacak

45.Toronto Film Festivali 10Eylül 2020’de başlayacak ve 19 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek. Toronto Film Festivali’nin programı  açıklandı. Bu yıl, 50 yeni uzun metrajlı film, beş kısa film programı, etkileşimli konuşmalar, film kadrosu buluşmaları ve oyuncular ve film yapımcılarıyla Soru-Cevap bölümlerinden oluşacak

Geçtiğimiz günlerde başarılı oyuncu Kate Winslet’a ve usta oyuncu Anthony Hopkins‘e TIFF Onursal Oyuncu Ödülü verileceği açıklanmıştı. Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan The Eternals ile sinemaseverlerin karşısına önümüzdeki yıl çıkacak olan Chloé Zhao‘ya TIFF Ebert Yönetmen Ödülü ve Monsoon Wedding, Salaam Bombay ve Queen of Katwe filmlerine imza atan yönetmen Mira Nair‘e ise Jeff Skoll Ödülü verileceği açıklanmıştı.

Bu  isimlerle beraber Yükselen Yetenek Ödülünü alacak isim de açıklandı;

  • One More River: The Deal That Split the Cree,
  • Kanien’keha:ka: Living the Language, Club Native gibi çektiği belgesellerle tanınan,
  • daha önce belgesel olarak çektiği Mohawk Girls dizisiyle özellikle Kanada’da adını geniş kitlelere duyuran ve
  • bu diziyle pek çok ödül alan Tracey Deer‘e TIFF Yükselen Yetenek Ödülü verilecek.

Ayrıca Tracey Deer’in kendi deneyimlerinden yola çıkarak çektiği ilk uzun metraj filmi Beans, dünya prömiyerini bu yıl Toronto Film Festivali’nde yapacak.

Tracey Deer, bu yıl TIFF Yetenek Geliştirme programından mezun olan altı kadından biri.

10. yılını kutlayan TIFF Yükselen Yıldızlar bölümü bu yıl tamamen kadın oyunculardan oluşacağı bilgisi verildi. Çeşitli etkinlikler ve sektör toplantıları aracılığıyla dünyanın dört bir yanından gelecek vadeden oyuncuların benzersiz bir seçimini vurgulayan bir gelişim programı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Festivalin bu yıl Yükselen Yıldızlar bölümünde yer alan oyuncular  arasında Sheila Atim (Bruised), Rainbow Dickerson (Beans), Tanya Maniktala (A Suitable Boy) ve Madeleine Sims-Fewer (Violation),  isimleri yer alıyor.

Kaynak: TIFF,filmlovers

Diğer etkinlik haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0 0

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir