ABD’li Psikolog, Kelime-i Şehadet Getirerek Müslüman Oldu.

Read Time:43 Second

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Chelsea Lyn Sousa, İstanbul İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Müslüman olmak istediğini belirterek İstanbul İl Müftülüğüne başvuran Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Chelsea Lyn Sousa, düzenlenen törende Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman oldu.

Sousa için “İhtida Merasimi” düzenlendi.

İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı öncülüğünde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Togo vatandaşı Sousa, Müslüman oldu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Maşalı, Sousa’ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Sousa’nın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen merasimde İl Müftüsü Prof. Dr. Maşalı, Sousa’ya “İhtida Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından İngilizce Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli kitaplar hediye etti.

İhtida merasiminde Mısır Eski Evkaf Bakanı Prof. Dr. Cemal Abdüssettar da hazır bulundu.

1 0

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. Bir yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com da yazarlık yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir