Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Yaz Okulu Tarihlerini Açıkladı!!

Read Time:1 Minute, 12 Second

3 ders sınavı uygulaması yerine yaz okulu açma kararı alan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, yaz okulu başvuru tarihlerini duyurdu. Yaz okulu sınavı ise 5 Eylül’de gerçekleşecek.

Koronavirüs süresince sınav sistemini tamamen çevrimiçi platforma taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine, Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal çağrısı ile bir acil toplantı gerçekleştirdi. Üç ders sınav uygulaması yerine yaz okulu açılması yönünde karar aldı.

Yaz okulunun üç ders sınav uygulamasına göre en büyük avantajı, yalnızca mezuniyet aşamasındaki öğrencilerin değil Açıköğretim Fakültesi’ne kayıtlı tüm öğrencilerin katılabiliyor olması oldu. Ayrıca yaz okuluna kaydolan öğrenciler, 3 yerine 5 ders seçme hakkına sahip olacaklar. Üstelik seçilecek dersler için bir ön şart da bulunmuyor ve üstten ders alınabiliyor.

AÖF Yaz Okulu kayıtları 20 Temmuz’da başlıyor

Yaz okulu, DGS, KPSS ve Lisansüstü eğitim için de herhangi bir engel oluşturmuyor. Yaz okulu, ALES sınav sonuçları açıklanmadan tamamlanacağı için lisansüstü eğitime başvuracak öğrenciler için bir engel olmayacak. Ayrıca DGS ve KPSS’ye katılıp başarılı olacak öğrencilerin mezuniyet işlemleri de kayıt ve başvuru tarihlerinden önce tamamlanacak.

Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda aynı anda hem yaz okulu hem de üç sınav uygulamasının yapılması hiçbir sorun oluşturmayacak. İki hafta arayla sınavların yapılmasının gerekli kılınacağı belirtilirken yaz okulu uygulamasının mezun olma aşamasındaki öğrencilerin de katılabilmesi, emek ve zamandan kazanç sağlayacaklarını dile getirildi.

Yaz okulu kayıtları, 20 – 28 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yaz okulu sınavı ise 5 Eylül 2020’de gerçekleşecek.

Buraya tıklayarak Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıt kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir