Ankara’da anaokullarında uzaktan eğitime geçilecek

Ankarada anaokullarında uzaktan eğitime geçilecek
0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

Ankara’da anaokullarında uzaktan eğitime geçilecek

İstanbul ve Bursa 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim ve öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildiği açıklanmıştı.  Ankara Valiğinden yapılan son açıklamada Ankara’da anaokullarında uzaktan eğitime geçilecek bilgisi verildi.

 İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla ilgili Ankara Valiliği açıklama yaptı.

30 Kasım 2020 tarihiden  4 Ocak 2021’e kadar kent genelindeki resmi anaokulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim ve öğretimin uzaktan eğitim yoluyla devam edeceği açıklamasını yaptı.

Kovid-19 pandemi tedbirleri nedeniyle daha önce tüm eğitim kurumlarında   20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edileceğinin MEB tarafından açıklandığı hatırlatıldı.

Ankara Valiliğinin açıklamasında

MEB 27 Kasım 2020 tarihli yazıyla alınan karar kapsamına yer verildi. Kovid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve ana sınıfları için il bazında karar alınabiliyor. 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararı  il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabilecek.

Ankara Valiliğinden yapılan  açıklamada; “Kovid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında Ankara ili genelindeki resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verilmiştir. “bilgisi yer aldı.

Kaynak:Hürriyet

Diğer Anne& Baba haberlerine ve

Bebek Çocuk haberlerine buradan ulaşa bilirsiniz.

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir