ANTALYA TAZI KANYONU

Read Time:1 Minute, 4 Second

Herkese merhaba bugün size muhteşem bir yerden bahsedeceğim. Tazı Kanyonu, sınırları Antalya Serik, Manavgat İlçeleri ile Isparta Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı içindedir.
Çıkış için yol biraz kötü olsa da arabayla gidebileceğiniz yere kadar ki olan kısmi güzel ama belirli bir kısımdan sonra yaklaşık 2 km kadar bir yol var ve ister yürüyüş yapabilir ister arabayla gidebilirsiniz ki bu arabanız için çok iyi olmayabilir yol baya kötü çünkü yada orada ki bir işletmeden atv kiralayabilirsiniz.


Biz atv kiralayıp düştük yollara ve yaklaşık 10 dk süren yol sonunda atvmizi park ettik. Burada köylü kadınlardan oluşan gözleme yapan teyzeler var ister burada biraz soluklanıp devam edebilir yada dönüşte uğrayabilirsiniz. Sonrasında ise 2-3 dakika kadar yürüdükten sonra harika bir manzara bizi karşıladı.


200 metre derinliğe sahip olan kanyon, boynuz biçiminde kıvrılan iki dağ arasında kalıyor. Harika bir Köprüçay manzarası fotoğraf ve doğa tutkunları için gerçekten muhteşem. Kanyon civarında yaban hayatının hüküm sürdüğü gözlemlenebilir. Burada yapacağınız doğa yürüyüşlerinde, yaban keçisi, tavşan, kartal, kaya güvercini ve atmaca gibi yırtıcılara rastlayabilirsiniz.


Buraya ulaşım toplu taşıma ile bulunmuyor sadece bazı rafting firmaları yardımcı oluyor . O yüzden planlamanızı ona göre yapmakta fayda var. Çadır olayına gelirsek ise artık burada kamp kurmak yasaklanmış o yüzden sadece manzaranın tadını çıkarıp ayrılıyorsunuz. Köprülü kanyon civarına yolunuz düşerse buraya da uğramadan geçmeyin.

1 0

About Post Author

Gülsüm Baysal

Selçuk Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum. 2013'den beri mesleğimi devam ettirmekteyim. Seyahat ve kitap konularına ilgiliyim.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir