Teknoloji

Apple 96W Adaptör Zengin Gerçeklik Kaskı Kullanacak

Sevgili okurlarım, MacBook Pro modelinde kullanılan şarj adaptörünün kaska güç vereceği iddia ediliyor.  Apple Glass sunduğu donanım nedeniyle oldukça enerjiye aç bir cihaz olacak.Cihazın bir MacBook kadar güçlü olacağına dair iddialar güçleniyor.  Apple’ın kapalı kapılar altında sessiz sedasız zengin gerçeklik kaskı çalışmaları devam ederken sızıntılar sayesinde cihazın bazı teknik özellikleri ile detaylı bilgilere sahibiz. 

 

Apple Glass neler sunacak?

Bir tanesinin kırpılmış 5nm Apple M1 olduğu tahmin ediliyor. Diğerinin ise 4nm sürecinde olacağı belirtiliyor ancak detaylar net değil.Bağımsız bir kask olması planlanan Apple Glass zengin gerçeklik gözlüğü, bu açıdan iki adet işlemci barındıracak. 

Firmanın tedarikçilerinden birisi Unimicron ve iki katman arasına yarı iletken materyaller uygulayarak devre parçalarını koruyacak. Son dönemde Unimicron’un firmadan önemli yatırımlar alması da buna bağlanıyor. Bu denli yetenekli bir kaskın haliyle enerji tüketimi de fazla oluyor. Apple’a yakın kaynaklar 14 inçlik MacBook Pro ile aynı 96W adaptörü kullanacağını ifade ediyor. 

Son olarak TrueDepth sensör teknolojisinden daha iyi bir 3D sensör sistemi de el hareketlerini sanal ortama aktaracak.Diğer taraftan deniz fenerlerinde tercih edilen Fresnel lensleri ile bulanıklığı gidermeyi planlayan firma ayrıca buhar oluşmasına karşın da özel bir temizleme sistemi geliştiriyor.  

Benzer İçeriklerimiz

Bill Gates’ten 2022 Tahminleri: Coronavirüs, Metaverse, Alzheimer

Yasemin ACAR

Online ortamda keyifli vakit geçirmek için 18 öneri!

Fatih Akgün

İşte Geliyor Beklenmekte OIan Apple,27 İnç İMac Modellerinin Tasarımı Nasıl Olacak?

Meryem ACAR

Yorum Yapmak İster Misiniz