Astroloji – Yükselen Burcumu Bilmiyorum, Ne yapmalıyım?

0 0
Read Time:4 Minute, 10 Second

Doğum saatimi bilmiyorum,

Astroloji baktırmak istersem ne yapmalıyım?

Burcumu mu yükselen burcumu mu okuyayım?

Bu yazıda astroloji ile derinine ilgilenenler yada astroloji danışmanlığı almak isteyenler için bazı cevaplara yer verdik. Eğer doğum saatinizi bilmiyorsanız, bu konuda öğrenmek için bir şey yapabilir misiniz onun cevabını da bulacaksınız. Bu astrolojinin teknik bir konusu ama danışmanlık almak isteyen fakat doğum saatini bilmeyenlere bir yol göstermesi için paylaşıyorum.

Herkes doğum tarihine göre bir burca – bir enerji – bir davranış paternine doğar. Doğduğumuz dönemde güneş hangi burçta ise biz de o burç oluyoruz. Bu, sizinle beraber yaklaşık 1 ay boyunca doğan tüm kişilerle aynı enerjiye doğmanız demek. Her burç yaklaşık 1 ay sürer. Bütün  akrepler kinci, tüm balıklar hayalci, tüm yengeçler duygusal … öyle mi? Tabi ki bu enerji ile de doğuyoruz. Ama bizi diğerlerinden ayıran doğduğumuz anda gökyüzündeki diğer gezegenlerin de nerede olduğu.

Burada bir parantez açmak istiyorum. Astroloji bizi bize anlatmak için bir araçtır. Doğduğumuz anda gökyüzündeki gezegenlerin konumunun yere iz düşürülmesi sonucu doğum haritası ortaya çıkar. Yüzyıllardır insanlık astroloji ile ilgilenmektedir. M.Ö. başlayan bu uğraş ile gökte gözüken gezegenler ile yer yüzünde oluşan olayların arasında bir karşılaştırma yapılmış, belirli gezegenler ve belirli konumlarında yeryüzünde benzer olayların olduğu görülmüştür. Örneğin Mars ve Plüton ilişki içerisinde olduğunda büyük savaşların olması gibi… Kısaca gökyüzündeki gezegenler bizim kaderimizi çizmez, onların yüzünden başımıza bir şey gelmez. Onları bize bizi anlatan ve olacakları okumaya yarayan bir çeşit dil gibi düşünebiliriz.

Yükselen burç:

Bunların en önemlilerinden biri de yükselen burcumuzun ne olduğu. Yükselen burç doğduğunuz yer (ülke/şehir), tarih (gün-ay-yıl) ve saat (saat-dakika) bilindiği takdirde çıkarılabilir. Yükselen burcu bilebilmek için kesin doğum tarih saat – dakikasını ve doğduğumuz yeri bilmemiz gerekiyor. Yükselen burç takribi 2 saatte bir değişir. Eğer doğum tarihiniz belli ama doğum saatiniz ile ilgili hiçbir bilginiz yoksa size çok genel olarak elbet astroloji bakılabilir (astroloji danışmanlığı ve harita yorumlama). Ancak astroloji yorumlama yükselen burca göre bakılabileceği için sadece genel huy tavırlar, hassasiyetleriniz dışında gelecek ile ilgili tahminler yapmak sizin için mümkün olamayacaktır. Ve en önemlisi astroloji yükselen burca göre bakılır, yorumlanır. Yani burç yorumlarını okurken mutlaka önce yükselen burcunuzu okumak, sonra kendi burcunuzu okumanız önerilir.

Doğum saatimi bilmiyorum, yükselen burcumu bilmiyorum, öğrenmek istiyorum:

Doğum saatinizi bilmiyorsanız fakat bilgisine güvendiğiniz biri 1-2 saat aralıklı olarak saatini söyleyebiliyor ise; bu durumda retrifikasyon dediğimiz yöntemle yükselen burcunuzu (doğduğunuz saati) bulmak için biz astrologlar çalışma yapabiliyoruz. Örneğin ; tahmini doğum saatinin 10.30-12.30 arası veya 18-20 arası olması gibi… Eğer elinizdeki saat aralığı akşam yemeğinden sonra, gün battıktan sonra, sabah saatlerinde gibi belirsiz veya iki saatten fazla aralıklı ise gerçekçi ve doğru bir retrifikasyon yapılamaz.

Retrifikasyon; doğum tarihini ve yerini bildiğiniz ama doğum saatinizi en fazla iki saat aralıkla bildiğiniz durumlarda bir astrologa danışıp doğum saatinizi belirleme çalışmasıdır. Bu çalışma için astroloğunuza hayatınızdaki önemli olayları ve bunların kesin tarihlerini de vermeniz gerekir. Böylece verdiğiniz saat aralıkları arasında bu olayların yaşanması için olası gerçek doğum saatinizi berlileyebilirler.

Verilmesi gereken tarihi bilinen önemli olaylara örnekler; evlenme, mezuniyet, boşanma, ameliyat, anne baba eş çocuk kaybı, iş hayatına başlama, önemli bir iş – sektör değişikliği, yurt dışına taşınma, ev satın alma, iş kurma, iflas, çocuk sahibi olma vb hayatınızda bir durumun değişmesi önemli bir kazanç kayıp vb dönemleri olabilir. Burada astroloğunuz ile aranızda gizlilik esas olacağı için ona gerekli tüm bilgileri vermeniz daha doğru sonuç alınmasını sağlar. En az 4-5 önemli olayı verilmesi ve bunların kesin tarihinin bilinmesi gerektiği için; ergenlikten ziyade orta yaş dönemi ve ilerisinde daha sağlıklı retrifikasyon (doğum saati ve yükselen burcu belirleme) yapılabilmektedir.

Doğum saatimi biliyorum, yükselen burcumu öğrenmek istiyorum:

Eğer doğum saatinizi biliyor, fakat bir astrologdan danışmanlık almak fikri size yabancı geliyorsa ve yükselen burcunuzu bilmiyorsanız; bir çok ücretsiz doğum haritası çıkaran astroloji sayfalarından birine doğum günü yer, tarih, saat bilgilerinizi girerek hem kendi doğum haritanızı görüntüleyebilir, hem de yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz (ücretsiz doğum haritası diye aratarak ulaşabilirsiniz). Bazı siteler yükselen burç olarak belirtir, bazılarında ASC olarak gösterilir, burada yazan burç yükselen burcunuzdur. Yükselen burcunuzu öğrendiniz mi artık takip ettiğiniz aylık astroloji, haftalık astroloji veya günlük astroloji yorumlarında Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın.

Astroloji danışmanlığı almak istiyorum:

Doğum saatinizi bilmeniz halinde, randevu ile astroloğunuz ile görüşme yapabilirsiniz. Doğum saatinin 2 saat aralıkla belli olduğu durumda astrolog önce retrifikasyon çalışması yaparak yükselen burcunuzu belirleyecek daha sonra harita yorumlaması yapacaktır.

İdeal olan doğum tarih saat bilgilerinizi verdikten sonra astroloğun minimum 4-5 gün çalıştıktan sonra size randevu vermesidir. Bu doğum haritanızı detaylı olarak çalışması ve sizi en doğru şekilde bilgilendirmesine yeterli zamanı tanır.

Astroloji danışmanlığı kişinin kendini tanıması, aşk, iş , evlilik, para potansiyellerini keşfetmesi, ön görüm teknikleri ile çalışarak önündeki 6 ay- 1- 2-… yıllık dönemde yaşanabilecek potansiyel olayların anlatılması için değerlendirilebilir. Ayrıca çocukların potansiyeli için çocuk astrolojisi, ülke için ülke astrolojisi, iş yeri – firma için astroloji bakılabilir. İki kişi arasında ilişki uyumu, ilişki danışmanlığı da başka bir astrolojik danışmanlık alanıdır.

Retrifikasyon ve harita yorumlama tecrübeli ellerde çok doğru sonuçlar veren çalışmalardır. Astroloğunuzu seçerken aldığı eğitimleri, ne zamandır çalışma yaptığını öğrenmeniz yerinde olur. Sizde işinin ehli bir astroloğa  danışıp bilgilerinizi vererek hem yükselen burcunuzu öğrenebilir, hemde astroloji – doğum haritası yorumlama yaptırabilirsiniz.

About Post Author

Özge Kandemir

Özge Kandemir İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunudur. İlk astroloji eğitimini 2010-2011 yılları arasında almıştır. Astroloji alanında sürdürdüğü çalışmalar ardından 2015-2019 yılları arasında Hakan Kırkoğlu’nun Göklerin Bilgeliği Okulu’nda okuyarak Astroloji Diplomasını almıştır. O zamandan beri profesyonel olarak astroloji danışmanlığı yapmakta ve sosyal medyada astroloji yazıları yazmaktadır.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir