Ay Tutulması – 30 Kasım İkizler Dolunayı

0 0
Read Time:3 Minute, 3 Second

30 Kasım öğle saatlerinde İkizler burcunda bir ay tutulması meydana geliyor.

ay tutulması

Ay tutulması nedir?

Ay Tutulması her zaman Dolunay’da olur. Dolunay tamamlanma, nihayete erdirme, sonuç alma ve bitirme, bırakma ile ilgilidir. Ay tutulmaları olan dolunaylar daha güçlü etki eder. Dolunay kendinden sonra ki ilk yeni aya kadar bir etkiye sahiptir (takribi 15 gün). Ay tutulmaları  1-3 ayı etkileyebilir. Yıl içerisinde minimum 2 ay, 2 güneş tutulması gerçekleşir.  Tutulmalar içinde bulunan dönemin genel havasını da belirler. Tutulmaları zorlu ama gerekli uyanışlar olarak düşünebiliriz.

dolunay

30 Kasım Tutulması ne getiriyor?

30 Kasım ay tutulması İkizler burcunda olduğu için, düşünce, fikirler, anlaşmalar, iletişim, inanç, medya, okur yazarlık, eğitim,  felsefe, ticaret, ulaşım, haberleşme, akrabalık ilişkileri, komşular, kardeşler, komşular ile ilişkiler (Ülkeler astrolojisi) ile ilgili konularda ki gelişmelere işaret etmekte.  Düşünce dünyamızda bir şeyleri yeniden  tanımlama, öğrenme,  tamamlama veya bırakmamızı gerektiren konular bu süreçte önümüze çıkar.

Ay tutulmasının kuzey ay düğümü yönünde;

Ay tutulmasının kuzey ay düğümü tarafında olması da geleceğe yönelik olarak içimizde, kendimiz ile ilgili düşünmemiz, yüzleşmemiz, öğrenmemiz, bırakmamız gereken, fikir ve inançlar ile ilgili farkındalık yaratan bazı durumları gündeme getirecektir. Burada geçmiş alışkanlıkları sürdürmek, katı inançlara tutunmak, kendi fikrine sıkı sıkıya bağlı olmak, hep konuşan ama dinlemeyen, hiç gelişmeyen ama çok bilen taraf gibi davranmak bizi sıkıntıya sokabilir.Gelişime öğrenmeye araştırmaya merak etmeye devam etmeli, bunu yaparken egomuzu geçmişten getirdiklerimizi bildiklerimizi gözden geçirme ve gerekirse terk etmeye gönüllü olmalıyız.

 Ay tutulmasının yönetici gezegeni Merkür’ün Akrep burcunda olması;

Ay tutulmasının getireceği kontrol edemeyeceğimiz ve bizde kontrolü ve gücü kaybetme endişesi yaratacak haber ve olaylara da işaret ediyor. Bu dönem objektiflik adı altında kendi fikirlerimize sıkı sıkıya tutunmak, sözlerimizde acımasız olmak, her şeyden herkesten şüphelenmek, dürüstlük doğruluklarını kontrol etmek konusunda aşırıya kaçmamalıyız. Kriz ve gerginlik hissi ile , korku veya zorunluluktan üzerinde çok düşünülmeden alınan kararların sonuçları ile uzun zaman baş etmek zorunda kalacağımızı göz önünde bulunduralım. Zira Merkür’ün Satürn – Jüpiter orta noktasıyla olumlu açısı, bu dönem hayatımızda alacağımız kararların kalıcı ve büyük etkiler getireceğini vaat ediyor. Belki de bu ay tutulması ile merak ettiğimiz ilgilendiğimiz konularda büyük sorumluluklar almak durumunda kalacağız. Bu sorumluluklar bizden ciddi miktarda zihinsel ve fiziksel çaba isteyecek. Ancak biz keyif peşinde olabilir veya her şeyin iyi olacağına kör inançla rahat davranıp tembelliğe kaçabiliriz. Bazı fırsatlar bir kere gelir ve hakkını vermek gerekir. Eğer hayatınızda bazı konular sizin kontrolünüzde olmadan büyüyor, gelişiyor, ciddiyet kazanıyorsa oraya dikkat kesilin ve kendinizi ve enerjinizi kanalize edin derim.

İstanbul’a göre ay tutulması haritasının yükselen burcu da Kova:

Ay tutulmasının ve harita yükselenin hava olması, teknolojik haber, gelişme buluşlara, uzay ile ilgili projelere dikkat çekiyor. Bireysel olarak kendimiz hayatımız üzerinde felsefi konuşmalar ve düşünmeler yapacağımız bu günlerde, özgürleşmenin, farklılaşmanın kendini olduğu gibi ortaya koyma, özellikle  fikir düşünce sınırlarını kaldırma ihtiyacımızın artacağını da gösteriyor. Kendinizi bir süredir  hangi alanlarda kısıtlı sıkıştırılmış baskı altında hissediyorsak onu bırakmak için güçlü bir dürtü hissedeceğiz.

Türkiye Astrolojisi

Ülkemiz açısından, on ikinci evde yer alan bir ay tutulması yaşıyor olmamız, bu dönemde gizli konuların ortaya çıkabileceği, halkın hapis olması yani kısıtlamaların olduğunu, sağlık ile ilgili konularının gündemde ve karşı görüşlerin olacağını gösteriyor. Sağlık konusunda tedbirli olmak, akıl ve bilimin yolundan gitmek oldukça önem kazanıyor. Bu dönem Corona tedbirlerine ve yasaklarına uymak, fiziksel mesafe, temizlik, maske kurallarına uymanın önemi ülkemizin astroloji haritasında gözüküyor. Ay tutulmasının yükselen burcunun ülkemizin kayıplar yani sekinci evine gelmesi aksi durumunda rakamların kötüleşeceğine işaret ediyor.

Ay Tutulmasının Yükselen Burçlara Etkileri

Genel etkileri yanında tutulmanın (dolunayın olduğu) burcun sizin doğum haritanızda hangi eve düştüğü, dolayısı ile sizin hayatınızda hangi konuları etkilediği önemlidir. Buna da Yükselen burçlara etkileri açısından aşağıdaki yazımda değindim. 1-3 ay arasında en yoğun hissedeceğimiz bu uzun süre etkin gök olayının kendi burcunuza özel etkilerini okumak için tıklayın: https://laflaf.net/ay-tutulmasi/

Ay Tutulması Tüm Burçlara Etkileri – Kasım 2020

About Post Author

Özge Kandemir

Özge Kandemir İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunudur. İlk astroloji eğitimini 2010-2011 yılları arasında almıştır. Astroloji alanında sürdürdüğü çalışmalar ardından 2015-2019 yılları arasında Hakan Kırkoğlu’nun Göklerin Bilgeliği Okulu’nda okuyarak Astroloji Diplomasını almıştır. O zamandan beri profesyonel olarak astroloji danışmanlığı yapmakta ve sosyal medyada astroloji yazıları yazmaktadır.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir