ay tutulması
ASTROLOJİ

Ay Tutulması Tüm Burçlara Etkileri – Kasım 2020

30 Kasım Ay Tutulması (İkizler Dolunayı) Burçlara Etkileri:

30 Kasım öğle saatlerinde İkizler burcunda ay tutulması gerçekleşti.  Ay tutulması bireysel olarak doğum haritanızda hangi evde ise o ev in ilgilendiği hayat konusunda bazı tezahürleri olacaktır.

ay tutulması

Astroloji yükselen burca göre yorumlandığı için yükselen burç yorumlarına dikkat kesilmenizi, yükselen burcunuzu bilmediğiniz durumda burcunuzu okuyabileceğinizi hatırlatmak isterim.

 

Ay tutulması bireysel etkilerini Yükselen burçlara göre aşağıda tek tek bulabilirsiniz:

 

Koç Burcu: Ay tutulması  3. evinizde

Bu dönemde yükselen Koç  burcu ulaşım ticaret öğretim eğitim yurt dışı , yabancılar, yabancı diller , bilgi paylaşma anlama anlatma öğrenme kardeşler komşular iletişim ulaşım seyahat ile ilgili konular öne çıkabilir. Hassasiyeti ilgilisi ve aklı yakın akrabaları ve kardeşlerinde olabilir. Bu dönem işle ilgili bir yatırım yapabilir; yatırım, banka, borç, kredi ile ilgili durumlar uğraşabilir. Fazla araştırmadan acele ile düşüncesizce hareket etmemelidir. Sosyal çevresi, kalabalıklar, sosyal medya, arkadaşları ile ilgili durumlar da bu dönem önemli olacaktır.

 

Boğa Burcu: Ay tutulması  2. evinizde

Bu dönemde yükselen Boğa burcunun zihni para konuları ve işi ile meşgul olacaktır. Yeteneklerini paraya çevirebilir. Yeni kazanç kapısı yaratabilir. Bu dönem borç, miras, alacak verecek, banka konularına gereken önemi vermeli, gelir giderini iyi takip etmelidir. Boğaların ciddi  ilişkileri ile ilgili ani durumlar gelişebilir. Aşırı kıskançlık bu dönem sıkıntı yaratabilir. Eşle, ortak ile gelir getirici adımlar atılabilir.

 

İkizler Burcu: Ay tutulması  1. evinizde

Bu dönemde yükselen İkizler burcu kendi evinde gerçekleşen ay tutulması ile ilişkiler ortaklıkların gündemde olduğu bir dönemde geçiyor. İkizler bu dönemde kendi hayatları, kimlikleri, kişilikleri, çevreleri ile  ilişkileri ve dış görünüşleri ile ilgili bir dönüşüme girebilirler. Ayrıca sağlıklarına da dikkat etmeleri gereken bir dönem. Aşırı çalışmak, aşırı evham, kendine her anlamda aşırı yüklenmek ruh ve beden sağlıklarını zorlayabilir. Bu dönem eğitim, yabancılar, yurt dışı ile ilgili bazı konularda hayatında önem arz edebilir.

 

Yengeç Burcu: Ay tutulması  12. evinizde

Bu dönemde yükselen Yengeç burcu (aynı zamanda ülkemizin de yükselen burcu) biraz kendine kapanıp içe çekilip bir içsel hesaplaşmaya girebilir. Kalabalıklardan uzaklaşabilir, biraz depresif olabilir,  yalnız kalmayı tercih edebilir. İçinde bulunduğumuz dönem yengeçlerin sağlıklarına dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı yengeçler devam eden ilişkilerini ciddiyete taşıma kararı verebilir, evlilik adımı atabilirler. Her şekilde ilişki ve ortaklıklarında gerekli somut adımları atmaları ve kararları almaları gereken bir dönem. Maddi konular, alacak verecek, miras, vergi, kredi borcu gibi konularda zorluk öngörülemeyen sıkıntılar çıkabilir.

 

Aslan Burcu: Ay tutulması  11. evinizde

Bu dönemde yükselen Aslan burcu umutları ve hayalleri ile ilgili değerlendirmelere gidebilir. Sosyal çevresi, yakın arkadaşları, dostları ile ilgili hareket ve iletişim öne çıkar. Sosyal çalışmalar, halkı, yardımlaşmayı içeren konularla ilgilenebilir, gönüllülük işleri yapabilir. Sosyal hayatı ve konuşma görüşme toplantıları artarken, kendini eğlenceye kaptırıp onu bekleyen sorumluluklardan kaçmaya meyil edebilir. Aslanların sosyal çevresinin hareketlenmesinde bir eş, ortak, ilişkinin rolü de olabilir. Bir taraftan hayat onlara neşe, eğlence yaşatıyorsa da, aile hayatında aile büyüklerinden biri ile meşgul olmaları da gerekecek. Kendisi, ailesi ve aile büyüklerinin sağlığını tehlikeye atmaması, ev aile ilgili konularla da ilgilenmesi gerekiyor. Günlük hayatında yaptığı işlerin yükü artabilir.

 

Başak Burcu: Ay tutulması  10. evinizde

Bu dönemde yükselen Başak burcunun kariyer, iş hayatı, toplum önünde  ki rolü ile ilgili yüzleşmeler yaşıyor. İş ve ev dengesini korumak , gelecek beklentilerine göre hareket etmek, kendilerini geliştirmek, bilgi öğrenmek, ilgili eğitimi almak, bilgiyi almak ve paylaşmak gereken zamanlar. Yakınlarımız, kardeşlerimiz, komşularımız, çocuklarımız, onların çocukları ile ilgili konular gündeme gelebilir. Konuları derinine inerek inceleyebilir, işle ilgili ince detay gerektiren işleri halledebiliriz. Aşkta ciddiyet zamanı, bekar olanların ilişkilerinde ciddi konuşmalar yapmaları, teklifler mümkün. Başaklara sağlığına dikkat et demek ayıp olabilir, ancak sağlık, günlük iş hayatı varsa evcil hayvanları ile ilgili konuşma görüşmeleri olabilir.

 

Terazi Burcu: Ay tutulması  9. evinizde

Bu dönemde yükselen Terazi burcunun eğitim öğretim, uzaklar, yabancılar, yabancı diller, medya, yayıncılık, hukuki konular, yurt dışı, uçuşlar ile ilgili konularda farkındalık yaşadığını, bazı tamamlanma ve bitişler yaşadığını görebiliriz. Kendimizi olaylardan uzaklaşmak, dışına çıkmak isterken bulabiliriz. Yurt dışına gitmek, eğitim almak isteyen Teraziler için uygun bir dönem. Bazı genç teraziler aile evinden ayrılabilir, eğitim iş için başka bir şehre gidebilir. Kendinizi geliştirmek, vizyonunuzu genişletmek, yeni şeyler öğrenmek isteyebilirsiniz. Hobiler, sanat, size keyif veren uğraşlar ile ilgilenebilirsiniz. Fikir ve inançlarınız, hayata bakış açınız, yaşam felsefeniz ile ilgili gözden geçirmeler yapabilirsiniz. Bu dönem gelir, maddi kaynaklar, para ile ilgili konularda da bir gözden geçirme değerlendirme gerekebilir. Ev, aile ile ilgili sorumluluklar ve uğraşlar olabilir; bu konularda gelir veya giderler artabilir.

 

Akrep Burcu: Ay tutulması 8. evinizde

Bu dönemde yükselen Akrep burcunun gündemini, zihnini para konuları meşgul etmekte. Bankalar, borç, vergi, kredi, miras, gelir, eşin parası konularında netleşmeler olabilir. Bu konular aile ve veya ev temaları ile ilgili olabilir. İçinde bulunan dönem günlük işler ve koşuşturmaca çok olabilir. Kendini aşırı yormaktan kaçınması yerinde olur. Yakın akraba, kardeş komşuları ile ilgili önemli gelişmeler olabilir. İlişki ve ortaklıklar ile ilgili ani sürpriz durumlar yaşanabilir.

 

Yay Burcu: Ay tutulması 7. evinizde

Bu dönemde yükselen Yay burcunun gündemini ilişki ve ortaklıklar meşgul ediyor. Karşımızdakiler ile ikilikler, fikir ayrılıkları yaşanabilir. Herkes olaylara kendi penceresinden bakabilir. Yaylar ilişki içerisinde olmak isteği duyabilir. Birliktelikleri olanların ilişkilerini gözden geçirmesi, kararlar vermesi gerekebilir. Bazı gizli konular ortaya çıkabilir. Genel olarak karşılaştıkları konu ve durumlar kendi kontrolleri dışarısında olacaktır. Bazı gizli kapaklı işlerin içerisinde kendilerini bulabilirler. Yakın çevreleri, komşu, kardeş, akrabaları da konulara dahil olabilir.

 

Oğlak Burcu: Ay tutulması 6. evinizde

Bu dönemde yükselen Oğlak burcunun iş hayatı, günlük koşturmaca, sağlık, varsa evcil hayvanları, yanında çalışanlar, iş arkadaşları ile ilgili görüşme, konuşma, tamamlanma, sonuç almalar yaşanabilir. Bu konularda konuşup düşünülmesi ilgilenilmesi gereken konular olabilir. Sağlığına, bedenine dikkat etmelidir. Oğlak ‘ların hayatla ilgili büyük sorumluluk aldıklarını ve adeta kendilerini tekrar yapılandırdıklarını görüyoruz. Bu dönemde iş, kariyer ve para alanında da önemli gelişmeler, düzenlemeler, sonuç almalar beklenmelidir. Sosyal çevresi, yakın arkadaşları, dostları ile ilgili kendini yeni gruplar içerisinde bulabilir. Geçmişten gelen, gizli konular, sırlar, yalanlar açığa çıkabilir.

 

Kova Burcu: Ay tutulması 5. evinizde

Bu dönemde yükselen Kova burcunun hayattan aldıkları keyif, eğlence, aşk, yaratıcılıkları, sanat, çocukları, sosyal çevreleri ile ilgili konularla meşgul olacaklarını söyleyebiliriz. Bu konuları kendi gündemlerini işgal edceek ve zihinlerini meşgul edecek. Kovaların daha kendilerine içlerine döndükleri, yalnız kalmayı tercih ettikleri, kendilerini, hayatlarını, iş kariyer konularını da gözden geçirdikleri bir dönemdeler. Şu anda bir hazırlanma dönemindeler, Aralık ortasında Saturn’un burçlarına geçmesi ile kendilerini gerçekleştirmek için hırsla ve güçle harekete geçebilecekler. Bu hazırlık döneminde biraz daha karamsar ruh hali içerisindeler. İş, toplum önündeki rol görevleri, kariyerleri ile ilgili gizli güçlü destekler alabilirler. Yaratıcılıklarını, hobi ve keyif aldıkları işleri kariyer hayatlarında kullanabilirler.

 

Balık Burcu : Ay tutulması 4. evinizde

Bu dönemde yükselen Balık burcunun ev, aile, aile büyükleri, toprak, kökler, geçmişinden gelen konular ile ilgili olarak uğraşlar, değerlendirme ve sonuçlanmalar içerisinde olduğunu görebiliriz. Bu konularda gizli, saklı konular, gizli düşmanlıklar da görülebilir. İş ve aile hayatı arasında bir denge kurmakta zorlanılabilir. Ev hayatındaki konular bizi biraz sıkıntılı kıstırılmış hissettirebilir. Sağlık, günlük iş hayatı, iş arkadaşları da sıkıntı yaratabilir. Umutları hayalleri gelecek beklentilerini gözden geçirip, bu konuda daha gerçekçi adımlar atabilir, geleceğini inşa etmek yönünde ilerleyebilir.

 

Doğum saatini veya yükselen burcunu bilmeyen için, nasıl öğrenebileceğiz ile ilgili bu yazımızdan da bilgi alabilirsiniz: Astroloji – Doğum saati & yükselen belirleme .

 

Benzer İçeriklerimiz

5 Aralık Günlük Astroloji – Ego Sınavı

Özge Kandemir

Astroloji Tutkunlarına Özel:”28 Eylül – 4 Ekim” Haftalık Burç Yorumları

Yasemin ACAR

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz