BİR AĞAÇ MUCİZESİ

0 0
Read Time:51 Second

Kağıt Nedir?

Odun, saman gibi bitkisel madde liflerinin saçaklandırılarak birbirine bağlanması ile oluşan ve  üzerine baskı yapılmaya elverişli olan tabakaya kağıt denir.

İlim ve kültür dünyasının vazgeçilmezi…

ilim ve kültür dünyasında zaten çok değerli bir şeye hizmet edip bütün insanların ve özellikle çocukların yazmasında ve okumasında ,kitapları ve bilgiyi sevmesinde, bunları paylaşabilmesinde büyük bir nimet aynı zamanda  büyük bir dönüşüm. Sahi bütün insanlar taşınabilen, üzerine yazılıp kalıcı olması sağlanan bu bilgileri kağıt olmasa nasıl yaparlardı?

Biz bu bölümde bunu araştırmayacağız ama  bir kağıdı kullandıysak ve artık bir  artık materyal ise  bununla ilgili neler yapabiliriz sorusunun cevaplarına bir göz atacağız.

Eğer ki kağıt kullanıldıysa kesinlikle  atmayın.

Eğer ki  evinizi güzelleştirmek için aklınıza gelen bir düşünceniz varsa kağıtları nacizane atmayın değerlendirin derim. Artık materyal olan bu kağıtlardan bir sürü somut ürün yapılmış olup malzemesi bulması çok kolay olan  bir şeyden yapılmışlar  KAĞITTAN.

Ayrıca kağıtla ilgili yapacağınız ürün bir çocuğu mutlu etmek ya da bir çocuğa bir şey öğretmek olacaksa yine origami tekniği ile bir sürü hayvan yapılıp bilgiler eğlenceli hale getirilebilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir