Bohem Tarzı Dekorasyon Fikirleri!

Read Time:1 Minute, 9 Second

Trendlerden ve Gönüllerden Düşmeyen Bohem Tarzı; hem giyim kuşamda; hem de ev dekorlarında  birçok kişi için yaşam biçimi haline gelmiştir. Peki bu bohem nedir? 

Bohem Nedir?

Asıl anlamı çingene olduğu bilinen ancak zaman içinde terimleşerek ve dönüşüme uğrayarak bir hayat tarzı olarak tanımlanmaya başlayan bir dilsel kullanım şeklinde ifade edilmektedir. Kendini bohem olarak adlandırılan bir kişinin tek kaygısı sanat ve öğrenmektir.

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu?

Rahatına düşkün kişilerin tercih ettiği bu tarzda hiçbir eşyanın sabit yeri olmaz. Her şey en kolay nereden alınıp kullanılabilecekse oraya konur. Konulduğu yere uyumlu olup olmaması, yakışması veya şık durması gibi şeyler kişinin pek de umurunda değildir. Bohem tarzı dekorasyon ürünlerinde kimi zaman formda, kimi zaman desende görebileceğimiz bir geometri dairedir. Duvar dekorları, aksesuarlar, mobilya formları bu geometriyi kullanman için en uygun alanlardır.

Hangi renkler Bohem Stilini Yansıtır?
Bohem stilinin trend takip etmek gibi bir derdi yoktur. Zamansız bir şıklıktır bohem. Rahatlık ön plandadır. Motifler, desenlerle dikkat çeken kumaşlar, Bohem Stilin olmazsa olmazlarıdır. Rengarenk desenlerde hemen her renk göze çarpar. Kırmızılar, yeşiller, sarılar, maviler, siyah veya beyazlar… Asıl tonlar ise baharat tonları da diyebileceğimiz pastel renklerdir bu stilde. Tarçın, camel, safran, haki, nefti renkleri en fazla dikkati çekenleridir.
Bohem tarzında desen kullanımı ise çoğunlukla geometrik formlar veya doğal baskılarda oluşur. Yani çiçek desenli bir koltuk, çizgili bir nevresim, örgülü bir battaniye bu tarzı destekleyecek ürünler arasındadır.
İşte sizlere Bohem Tarzına Uyum Sağlamış Muhteşem Ev Dekorasyon Fikirleri!
1 0

About Post Author

HELİN KIZILBOĞA

Helin Kızılboğa; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Halka ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Bilgisayar İşletmenliği ve Web Tasarım Geliştirme 1 sertifikasına sahip. Amatör Fotoğrafçılık ve Kitap kapağı tasarımı uğraşları arasında. Grafik Tasarımı ilgi alanları içerisinde. Teknolojixhaber.com ve Laflaf.net' de yazarlık yapmaktadır.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir