Bronşları Temizleyen: Akciğer Detoksu

1 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Solunum esnasında kana oksijen vererek kandaki karbondioksiti dışarı atan, vücut sıcaklığını dengeleyen, dışarıdaki havanın kan doluşumuna dahil olmasını sağlayan akciğer kuşkusuz en hayati organlarımızdan biri. Ancak hiç durmadan çalışan akciğerimizde çeşitli sebeplerle toksinler birikebilir, bu da akciğerin görevini yerine getirememesine sebep olabilir.

Sigara kullanımı, hava kirliliği, çeşitli ilaçların yan etkileri gibi sebeplerle yetersiz çalışan akciğeri yeniden işler hale getirmek ve onu temizleyip pırıl pırıl yapmak ise bizim elimizde.

İşte bu noktada evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz akciğer detoksu devreye giriyor ve akciğeri bu toksinlerden temizliyor.

Öyleyse gelin “Akciğer detoksu nedir?”, “Akciğer detoksu nasıl yapılır?” sorularına beraber yanıt arayalım.

Akciğer detoksu nedir?

Akciğer detoksu, aslında akciğeri temizlemenin en doğal yolu. Sigara kullanımından ve çevresel etkilerden zarar görebilen akciğeri toksinlerden arındırmaya akciğer detoksu deniyor.

Akciğer detoksu, akciğerde birikmiş toksinler kadar zararlı her türlü organizmayı ve bronşlara yapışan yabancı maddeleri bedenimizden temizliyor ve bize daha iyi solunum alma şansı tanıyor. Akciğerlerdeki iltihapları da temizleyen akciğer detoksu böylelikle akciğerler yeniden sağlığına kavuşuyor, daha rahat nefes almamızı sağlıyor ve hayat kalitemiz artıyor. Zira akciğerde biriken toksinler öksürük, balgam, sık sık nefes nefese kalma gibi sonuçları da beraberinde getiriyor.

İşin en güzel yanı ise “akciğer detoksu”nu evde doğal ve basit malzemelerle yapabilmeniz.

Yorulan, görevini yeterince iyi yerine getiremeyen akciğerleri temizlemek için evdeki doğal malzemelerden yardım alabilirsiniz.

Uzmanlar keçiboynuzu, elma, greyfurt, nar, yoğurt, sarımsak gibi malzemelerin akciğeri temizlediğini söylüyor. Biz de evde kolayca yapılan birkaç karışımla akciğer detoksu yapmanın yollarını anlatacağız şimdi. Özellikle Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği ilk iki kür tarifini deneyip olumlu sonuç alan kişilerin sayısı hiç de az değil..

Keçiboynuzu kürü tarifi, nasıl yapılır?

Malzemeler:

  • 7 adet keçiboynuzu
  • 2 bardak su

Yapılışı:

  • Soğuk suyla yıkadığınız keçiboynuzlarını küçük parçalar halinde kırın.
  • 2 bardak suyu ocakta kaynatın.
  • Kaynayan suya bu keçiboynuzlarını atarak 7-8 dakika kaynatın.
  • Ocaktan aldığınız karışımı 20 dakika kadar soğumaya bırakın.
  • Ardından süzüp cam kavanoza doldurarak sabah ve akşam birer bardak için.
  • Bu yöntemin etkili olması için bir ay boyunca düzenli olarak uygulamalısınız.

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. İki yıl Teknolojixhaber.com da yaptım, Üç yıldır da Laflaf.net de editörlük yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir