Burçlar Bir Tatlı Türü Olsaydı… Sizin Burcunuz Hangi Tatlı Olurdu?

tatlılar

Her burç şahsına münhasır… Kimi düzenli, kimi işine düşkün, kimi duygusal… Peki, hiç “burçlar bir tatlı türü olsaydı, benim burcum hangi tatlı olurdu?” diye düşündünüz mü?

 

Biz sizin yerinize düşündük…

 

KOÇ

ruby çikolata

 

Öncü, cesur, heyecanlı özellikleriyle ön planda olan koç insanını neredeyse sevmeyen yoktur. Bu burcun yeniliklere açık olan yönünü en iyi anlatabilecek tatlı ruby çikolata olurdu. Diğer çikolata çeşitlerinden hem çok farklı bir lezzete sahip hem de pembe görünümüyle farklılığı vurguluyor.

 

BOĞA

limonlu cheesecake

 

Keyfine düşkün, ağırkanlı ve sakinliğiyle ön planda olan boğa insanını basit lezzete sahip bir tatlı olarak düşünmek haksızlık olur. Boğazına oldukça düşkün, yemeği aşkla yiyen bu burcu, ancak içerisinde birçok lezzeti birleştiren limonlu cheesecake temsil edebilir.

 

İKİZLER

dondurma

 

Hareketli, değişken ve çözüm odaklılığıyla ön planda olan ikizler insanı pek tabi ki hangi tatlı olacağı konusunda da kararsızdır.  Onun değişken ve renkli karakterine ancak karışık dondurma yakışır. Her tattan, her renkten lezzetlerle dolan külahlar bu burcun ruhuna hitap edebilir.

 

YENGEÇ

supangle

 

Sevecen, anaç, nazlı ve evcimenliğiyle ön planda olan yengeç insanı, duygusallığıyla da ünlüdür. O bir tatlı olacak olsaydı, supangle olurdu. Hem evde yapılmış gibi, hem de yiyenlere çocukluk dönemini hatırlatan duygu yüklü bir lezzet.

 

ASLAN

 

Lider, özenli,  iddialı ve lükse düşkünlüğüyle ön planda olan aslan insanı görüldüğü her yerde tanınır. Onu elit havasına uygun olsun diye hem görüntüsüyle hem de tadıyla nefis bir tatlı olan krem karamel ile eşleştirdik.

 

BAŞAK

 

Titiz ve düzenli olmasıyla tanınan başak insanı dağınıklıktan hiç mi hiç hoşlanmaz. O her şeyin yerli yerinde ve sırasıyla olmasını ister. Eğer başak burcu bir tatlı olsaydı, yufkaları ve malzemesi özenle ve sırasıyla dizilen, simetrik bir şekilde kesilmiş,  fıstıklı baklava olurdu.

 

TERAZİ

 

Görselliğe özen gösteren, ince zevkleriyle ön planda olan terazi insanı, her şeyi en güzel hale getirmek için elinden geleni yapar. Onun için bu burç olsa olsa sanatsal görüntüsü ve nefis tadıyla karamelli trileçe olur.

 

AKREP

 

Entelektüel, çekici ve hırslı özellikleriyle ön planda olan akrep insanına sıcak çikolatalı bir tatlı yakışır. O da olsa olsa, akışkan çikolatası ile lezzet şöleni sunan sufle olur.

 

YAY

 

Renkli kişilik yapısıyla adeta sosyal bir kelebek olan gezgin yay insanı, kendi gibi renkli mi renkli bir tatlı olan waffle olmayı hak ediyor.

 

OĞLAK

 

Onu uzaktan tanıyanlar, düz ve soğuk biri olarak görebilir. Gerçekçi, idealist ve disiplinli karakteriyle ün salan oğlak insanının yeni tanıştığı kişilere kendini açması biraz zaman alması bakımından browni ile benzer. Üzerindeki çıtır kabuğa rağmen içinde bol çikolata saklıdır browninin de.

 

KOVA

 

Özgür ruhu, hümanist ve yenilikçi kişilik yapısıyla dikkat çeken kova insanına seni hangi tatlı temsil eder diye sorulsa, neden ille de tatlı neden tuzlu değil diyerek sorgular. Her katında ayrı lezzeti tattıran magnolya tatlısının onların özgür ruhunu yansıtacağını düşünülebilir.

 

BALIK

 

Yaratıcı, duygusal ve romantik balık insanı kırılgan yapısı ile tanınır ve çevresi tarafından sevilir.  Onun hassaslığına yakışacak tatlı, sofraların baş tacı olan fırın sütlaçtır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir