Burcunun Trip Cümlesini Öğrenmeye Ne Dersin:)

Sevgili okurlarım,burcumuzun bizlere kattığı bazı kişilik karakter özlellikleri olduğu gibi öfkemizi sinirimizi belli etmeden vermiş olduğumuz istemsizce oluşan trip atma özelliklerimiz vardır.Trip atmak artık bizde istemsizce gelişen bir duygu haline geldi. İsteklerimizi açıkça söylemek yerine karşımızdaki insanın bir şeyler anlamasını istiyoruz. Burcunuza göre genelde attığımız trip sözünüzü öğrenmek istemez misiniz:)

KOÇ BURCU TRİP;“Kızgın değilim.”

Koç burcu ilişkilerinde gayet düz biridir. Ne istediğini iyi bildiği gibi karşısındaki insandan da aynı kararlılığı bekler. Karmaşıklığa hiç gelemez. İlişkilerinde kendini yoracak birini değil, yorgunluğunu atacak birini ister.Koç burcunun trip cümlesi ‘kızgın değilim.’ Kendisi her ne kadar kızgın değilim dese de içi içini yiyeceğini hepimiz biliyoruz.  Kızgın değilim dediyse altında bir şey vardır ama çok büyük tepkiler vermez. ‘Neyin var?’ diye ikinci defa sorarsanız direkt her şeyi anlatacaktır. Yani Koç burçları trip atarken bile oldukça açık sözlüdür.

BOĞA BURCU TRİP;“Eminim öyledir.”

Alışkanlıklarını kolay kolay bırakamayan Boğalar birinin sözlerine koşulsuz inanmakta da oldukça zorlanır. Bu nedenle her şeye şüpheyle yaklaşıp ’eminim öyledir’ demekten çekinmez.Boğa burcunun trip cümlesi ’eminim öyledir.’ Her türlü ilişkisini güven üzerine kurmayı seven Boğaları bir şeye inandırmak oldukça güçtür. Her konunun her sözün her hareketin altında bir şey arar. İnsanlarla güven problemi yaşar ama ona güvenen de çoktur. İlk tanıştığınız andan itibaren ona güven duymaya ve ondan zarar gelmeyeceğini anlarsınız. 

İKİZLER BURCU TRİP;“Peki, ben bir şey demiyorum.”

Değişken ruh hali nedeniyle bir gün farklı diğer gün farklı davranması her ne kadar normal olsa da karşısındaki insandan böyle bir şey görmesi onu rahatsız eder. Araştırmayı seven ve meraklı yapısıyla aslında insanları gözlemler. İkizler burcunun tabii ki her konuda bir fikri vardır. ‘Peki, ben bir şey demiyorum’ cümlesi karşısındaki insanı sinirlendirmek amacıyla kurulur. Umursamaz görünse de her şeyi inanılmaz kafasına takan İkizler burcu bu tribe karşılıksız kalan herkesi hayatından çıkarabilir. Bu trip cümlesi ile karşısındaki ne yapacak diye merakla bekler. Eğer bir şey yapmadan giderse, İkizlerde o kişi için artık hiçbir şey yapmaz.

YENGEÇ BURCU TRİP;“Ne halin varsa gör.”

Hayatına giren herkese aşırı bağlı olan Yengeçler insanlardan kolay vazgeçemez. Özellikle güvendiği ve hayatına aldığı kişilerden asla kolay kopamaz.Yengeç burcunun trip cümlesi ‘Ne halin varsa gör’. Yengeç burcu her ne kadar ‘ne halin varsa gör’ desene bu karşısındaki insanı denemek için yapılmış bir şeydir. İnsanları iyi çözümleyen ve her hareketinden ne demek istediğini anlayan Yengeçler bu cümlesini de gerçekten tanıdığı birine kurar. Yani Yengeç burcu için değerli ve onu bırakıp gidemeyeceğini bildiği kişileri biraz olsun hayattan bezdirir diyebiliriz. Bu nedenle bir Yengeç size ‘ne halin varsa gör’ diyorsa siz bunun tam tersini yapın.

ASLAN BURCU TRİP;“Sen bilirsin.”

Herhangi bir tartışmada size ‘sen bilirsin’ diyorsa gerçekten bağları koparmıştır. Üstelik sonunda nokta varsa bu bir tripden daha fazlasıdır. Aslan burcunun trip cümlesi ‘sen bilirsin.’ Gururu bir yana diğer her şey bir yana olan Aslan burcuna rest çekmek akıllıca değildir. Onun için bir şey bitmişse bitmiş demektir. Arkasından koşmak veya onu tekrar elde etmek gibi huyları yoktur.O raddeye gelene kadar yaptıklarınızı düşünüp, ya özür dilersiniz ya da gerçekten Aslan burcu ile bütün ilişkilerinizi bitirirsiniz

BAŞAK BURCU TRİP;“Ne yaparsan yap.”

Eleştirmeyi seven Başak burcu birinde bir problem görüyorsa onu açık sözlülükle söyleyebilir. Bu üstü kapalı söylemlerinin altında başka bir şeyler aramalısınız.Başak burcunun trip cümlesi ‘Ne yaparsan yap.’ Her şeyi detaylarıyla inceleyen Başak burcu insanların özelliklerini de detaylıca inceler. Birine bir şeyi söylemeden önce uzun süre düşünür. Bu cümle sonrası ne yapacağınıza kadar planlar. Başak burcu birine bu cümleyi kuruyorsa çok kırılmış demektir. Aslında kırıldığını belli etmeye ve bir şeyleri halletmeye çalışalım demek istemiştir. 

TERAZİ BURCU TRİP;“Yok, bir şey olmadı.”

Her şeyi planlayan ve inanmadığı, bir uyum görmediği hiçbir şeye başlamayan Terazi trip atıyorsa bir şeyleri ciddiye almanız gerekir. Sakin yapıları ile büyük tartışmalara girmeden ilişkisini kesen Teraziler için yolun sonunun gözüktüğünü anlayabilirsiniz.Terazi burcunun trip cümlesi ‘Yok, bir şey olmadı.’ Denge deyince aklımıza ilk gelenlerden biri olan Terazi burcu her şeyde bir uyum arar. ‘Yok, bir şey olmadı’ gibi bir cümle kuruyorsa Terazi burcunun kafası oldukça karışmıştır. Bu nedenle ilişkiniz boyunca sakin kalan Terazileri sık sık trip atarken bulabilirsiniz. Çünkü Terazileri trip atmak zorunda bırakan insanlar onu yorar. Bir yerden sonra bu triplerden yorulan Teraziler kendilerini daha iyi anlayan ve yormayan insanlara gidecektir.

AKREP BURCU TRİP;“Peki.”

Akreplerin hırsından biraz korkmak lazım. İlişkilerinde her ne kadar zoru sevseler de ellerinden geleni yaptıklarına emin olunca artık onlara sadece ‘peki’ demek düşer. Tam da burada devran tersine döner ve fazla ilgi gösterilen kişiler artık Akrep burcuna fazla ilgi göstermeye başlar.Akrep burcunun trip kelimesi ‘Peki.’ Üstelik bu peki noktalı ise sığınaklara desek yeridir. Her zaman bir şeyler için mücadele eden Akrep burçlarının mücadeleyi bıraktığını ‘peki’ kelimesinden anlayabilirsiniz. Onlar kolay kolay pes etmeyen ve aslında sürekli hırslanacak bir şeyler bulup, canlı kalmayı seven yapıları nedeniyle kaliteli insanlardır. İlişkilerinde de insanların peşinden koşmayı ve her zaman mümkün olmayanı isterler. Sonunda ise o mümkün olmayanı mümkün kılarlar. 

YAY BURCU TRİP;“Ok.”

Enerjisini çeken veya negatif insanlarla aynı yerde bulunmak dahi istemezler. Yaylar kolay kolay trip atmaz ama trip atarsa da bunu ciddiye almanız gerektiğini anlarsınız. Yani ne olursa olsun bir Yay size ‘ok’ demesin.Yay burcunun trip kelimesi ‘ok.’ Özgürlük denilince aklımıza gelen Yay burcu birine ‘ok’ diyorsa bunun altında bir şey aramanıza gerek yoktur. Olduğu gibi olan, gezmeyi, yeni yerler görmeyi, güzel bir manzarayı seyretmeyi seven Yay burçları ilişkilerinde oldukça net tutum sergilerler. Onlar için bir şey tamamsa, tamamdır. 

OĞLAK BURCU TRİP;“Neyse senin işin var galiba.”

Oğlak burçları genellikle karşısındaki kişinin hareketleri pek anlamlandıramayan bir burçtur. Yani birinin size küstüğünü, kırıldığını uzun süre fark etmeyebilirsiniz. Karşınızdaki insanların en şikayetçi oldukları özelliğiniz bu. Oğlaklar disiplini seven bir burçtur. Eğer yaptığı bir plan bozulursa hayatı alt üst olmuş gibi hissedebilir.Oğlak burcunun trip cümlesi ‘Neyse senin işin var galiba.’ Her ne kadar kendileri işe düşkünlükleri ile bilinseler de karşısındaki insandan yeterince ilgi görmezlerse aşırı trip atabilirler. Bunu uzatmayıp kısa süre canınızı sıkarlar. Bu nedenle Oğlak burcu ile bir ilişki içerisine girecekseniz, kendinizi onun planlarına dahil etmeniz gerekecektir.

KOVA BURCU TRİP;Ben yazmasam yazmayacaksın.”

Her an trip atmaya müsait olan Kovalar size mesaj atmayı bıraktıysa problem gerçekten büyüktür. Çünkü kolay kolay alışkanlıklarından vazgeçemeyen ve sadakat duygusu yüksek Kovalar için bir ilişkiyi bitirmek oldukça güçtür.Kova burcunun trip cümlesi ‘Ben yazmasam yazmayacaksın.’ İnsan ilişkileri çok güçlü olan Kovalar kendilerini haklı gördükleri bir konu varsa asla geri adım atmazlar. Haksızlarsa bir saniye bile dayanmayan Kovaları hemen sizinle barışma çabasına girdiğini göreceksiniz.  Yani bir kova siz ona mesaj atmadan, mesaj atıyorsa bunun değerini bilin ve sınırları zorlamayın.
 
BALIK BURCU TRİP;Ben kimim ki zaten

Bir hareket, bir söz, öylesine yapılmış bir ima Balık burcunun trip atması için yeterli bir sebeptir. Yeteri kadar ilgi görmezse, hemen kendini hasta hissedebilir ve ardından ‘ben kimim ki zaten’ cümlesi gelebilir.Balık burcunun trip cümlesi ‘Ben kimim ki zaten.’ Trip atmayı da insanları hayatından bezdirmeyi de bir hayli seven Balık burcu, ajitasyonu da seven bir burçtur. İlişkilerinde kendini nereye konumlandıracağını bilemeyen ve kafasında sürekli kurgulaması nedeniyle yanlış kararlar alan Balıkların en büyük problemi kendi kurguladıklarına inanmasıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir