GÜZELLİK

Cildinizi Gençleştirmenin İlk Adımları

  • Bol bol su için

Sağlıklı bir  cilt  ve  beden  için  mutlaka günde iki litre su içmek gerekir. Yeterli su içmek cildimizin nemlenmesi, organların çalışması, toksinlerin vücuttan atılması için çok önemlidir. Su sağlıktır, hücreler arası metabolik alışverişte çok önemlidir.

 

 

  • Sağlıklı beslenin

Cilt ve  vücut  sağlığımız için  doğru  beslenme  son derece  önemlidir. Vitamin ve mineralden zengin, katkı  maddesi  içermeyen, yeterli protein içerikli beslenme genel sağlığımız için çok önemlidir. Beslenme cildi içten dışa iyileştirir.

 

  • Düzenli egzersiz yapın

Pencereleri açarak günde bir saat yapacağımız egzersizin fiziksel, zihinsel ve ruhsal açıdan sağlığımıza çok önemli faydaları bulunuyor. Düzenli egzersiz cildimizin canlanması ve yüzümüzün erken yaşlanmasını önleme açısından da büyük katkılar sağlıyor.

 

  • Yeterli ve kaliteli uyuyun

Uykunun güzelliğimize katkısı aşikar. Yeterli ve kaliteli uyku, cilt sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Kişiye göre değişmekle birlikte günde ortalama 6-8 saat düzenli uyku tavsiye ediliyor. 

 

  • Güneş koruyucu kullanın

Evde  otursak bile mutlaka  güneş koruyucumuzu  sürmeliyiz. Ekrandan, pencereden, lambalardan her daim ışık almaktayız. Buda cildimizin erken yaşlanmasına neden olmaktadır.

 

  • Sigaradan ve pasif içici olmaktan kaçının

Sigara kullanımı ve pasif içici olmak genel sağlığımıza çok ciddi zararlar verdiği gibi, cildimizin hızla erken yaşlanmasına yol açar. Hem aknelerde artışa hem de kılcal damar genişlemelerine neden olur. Bu nedenle sigaradan ve pasif içicilikten mutlaka kaçınmak gerekir.

 

Unutmayın ki cildimiz en güzel giysimizdir…

 

 

 

Benzer İçeriklerimiz

Vücut Çatlaklarını İki Mazemeyle Görünmez Kılan Mucize Karışım

Yasemin ACAR

Cilt Tipi Yağlı Olanlara Makyaj Tüyoları

Meryem ACAR

Neden Her Gün Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz