Cilt Tipi Yağlı Olanlara Makyaj Tüyoları

Read Time:2 Minute, 2 Second

Sevgili okurlarım,her cilt tipinin kendisine has zorlukları vardır ama konu makyaj olduğunda yağlı ciltler bir miktar daha şanssız sayılabilir. Sivilce ve akneye oldukça meyilli olan yağlı ciltlerin tek derdi bu da değil tabii ki. Bir de Kırkpınar güreşçisi gibi yaz kış yağlı bir suratla dolaşmak zorunda kalırlar. Ama üzülmeyin, her derdin bir devası var. Makyaj yaparken cildinizin yağlı yapısıyla başa çıkabileceğiniz çözüm önerileriyle geldik. 

Özellikle yaz mevsimin gelmesiyle birlikte makyaj ürünleri seçerken de makyajınızın sabit kalması için uğraşırken de çok zorlandığınızı biliyoruz. Sizin için derlediğimiz bu makyaj tüyolarıyla daha kalıcı ve sabit bir görünüm elde edeceksiniz. Üstelik, yağlı cilt sebebiyle oluşan akne ve sivilceleri de en mükemmel şekilde gizleyebileceksiniz. İşte detaylar!

MAKYAJ ÖNCESİ CİLT TEMİZLİĞİNİ İHMAL ETMEYİN!

Cilt temizleyici seçiminizden emin olamıyorsanız, dikkate almanız gereken koşul oldukça basit. Temizleyici, yüzünüzü gerecek kadar kurutmamalı ama yüzünüze dokunduğunuzda yağlı bir his de oluşturmamalı. Temiz ama nemli bir his kalıyorsa temizleyiciniz idealdir.

Her cilt tipi günlük bakım gerektirir fakat yağlı ciltlerde makyaj öncesi cildi temizlemek çok önemlidir. Fazla salgılanan sebumu cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle temizlediğinizde cildiniz makyaja hazır hale gelir. Cilt temizliğini yapmazsınız yağlı tabakanın üzerine makyajınızı sabitlemekte zorlanabilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MAKYAJ BAZI KULLANIN!

Makyaj bazı önemli konulardan biridir.Yağlı n önüne geçmek için temiz cildinize önce cilt tipinize uygun bir makyaj bazı sürmelisiniz. Bu makyaj bazı bir de matlaştırıcı etkiye sahipse çifte etki alırsınız ve yüzünüz uzun süre parlamaz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN SU BAZLI ÜRÜNLER SİZE GÖRE!

Su bazlı ürünler karma ve yağlı ciltler için, yağ bazlı ürünler ise kuru ve kuruya dönük karma ciltler için uygundur. Güneş kremleri, nemlendiriciler ve makyaj malzemeleri su bazlı ya da yağ bazlı olarak karşınıza çıkar. Kullanacağınız ürünleri su bazlı olanlar arasından seçtiğinizde gözenekleriniz daha az kapanır.

Ayrıca, satın aldığınız ürünün “non-komedojenik” olmasına dikkat edin. Bu ibareye sahip ürünler gözenekleri tıkamaz ve komedon, sivilce gibi problemler yaratmaz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN TOZ FONDÖTENLER TERCİH EDİN!

Kapatıcılığı yüksek olan ürünler genelde yoğun yapıda oldukları için fondöten kullanmak yerine yağlı ciltlere uygun bir bb krem de kullanabilirsiniz.Toz fondötenler ciltte ağırlık yapmaz ve likit yapıdaki fondötenlere göre daha az yenilenmeleri gerekir. Likit fondöten kullanmak istiyorsanız ürünün su bazlı ve matlaştırıcı etkiye sahip olmasına dikkat etmelisiniz. 

YAĞLI CİLTLER İÇİN PUDRAYI ABARTMAYIN!

Makyaj tüyolarından bir önemli konuda pudrayı abartmamaktır.Yağlı görünümü ortadan kaldırmak için pudra kullanıyor olabilirsiniz ama gün boyu pudraya boğduğunuz cilt günün sonunda tıkalı gözeneklerle dolacaktır. Az miktarda transparan pudra kullanabilirsiniz ya da bunun yerine yağ emici mendiller tercih edebilirsiniz.

2 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir