Claude Monet’nin Bahçesine Sadece 200 Ziyaretçi Kabul Edilecek…

1 0
Read Time:44 Second

Sevgili okurlarım,Claude Monet’nin bahçesi yeniden açıldı. Sadece 200 ziyaretçi kabul edilecek.Paris’e 73 kilometre uzaklıktaki Giverny kasabasında yer alan Fransız ressam Claude Monet’nin bahçesi yeniden ziyarete açıldı. Ünlü ressamın en değerli eserlerinin sergilendiği bahçe koronavirüs önlemleri kapsamında misafirlerini ağırlayacak.

Fransız empresyonist ressam Claude Monet’nin tablolarına ilham veren, ülkenin Normandiya bölgesine bağlı Eure kentindeki Giverny kasabasında yer alan evinin bahçesi koronavirüs önlemleriyle yeniden ziyarete açıldı.

Bahçeye renk veren nilüferler, laleler, açelyalar ve pek çok çiçek türünün dışında Japon tarzı yaya köprüsünün süslediği gölet, Monet’nin resimlerine ilham kaynağı olmuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 6 aydır kapalı olan ev ve bahçe sanatseverlerinin uğrak noktası olmak için bir kez daha hazırlandı. Bahçenin kısıtlamalardan dolayı saatte sadece 200 ziyaretçi kabul edebileceğini belirtti. Monet’nin evi ve bahçesi, 2019’da salgın başlamadan önce 7 ayda 717 bin ziyaretçiyi ağırladı. Monet 1840 ile 1926 yılları arasında yaşadı.

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir