CORONA GÜNLERİNDE KAMP YAPMAK DANİŞMENT TABİAT PARKI

Read Time:52 Second

Herkese merhaba, bugün size Corona günlerinde herkesin aklının bir köşesinde olan kampçılıktan bahsedeceğim. Bizim de aslında kendi ekipmanlarımızla ilk kamp deneyimimiz sayılabilir . Öncelikle İstanbul yakınlarında nereye gidebiliriz diye düşünürken Danişment Tabiat Parkı’nı gördük ve arkadaşlarımızla haftasonu için buraya gelmeye karar verdik.


Danişment Tabiat Parkı Edirne İli, Keşan İlçesi, Saroz Körfezi Kıyısında Bulunan 13,1 Ha. büyüklüğündeki alana gelen ziyaretçiler tarafından yaz mevsiminde deniz turizmi etkinliklerinde kullanılmaktadır. Günü birlik ziyaretlerin çoğunlukta olduğu bölgede kamp , karavan ve parkta bulunan karavanları kullanmak mümkün.


Ücret konusuna gelirsek biz araç için otuz lira ve çadırlar için altmışar lira ödedik. Alanda çadırlar için ayrılmış bölmeler var ve bu açıdan gerçekten güzeldi onun dışında ise tuvaletlere gelirsek klasik kamp tuvaletleri gerçekten çok fenaydı. Yemek konusunda ise marketi mevcut fakat kendi yemeğinizi kendiniz yapmanız gerekiyor.


Sahil kısmında ise taşlık olan kısmı ve biraz kum olan kısmı var , denizi gayet güzel ve berraktı.Virüs sebebiyle çoğu kişinin yöneldiği kampçılık hem konaklama rahatlığı hem de doğa ile buluşma konusunda gerçekten harika bir deneyim sunuyor. Yeşil ile mavinin buluştuğu harika bir lokasyon gerçekten çok seveceksiniz.

 

3 0

About Post Author

Gülsüm Baysal

Selçuk Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum. 2013'den beri mesleğimi devam ettirmekteyim. Seyahat ve kitap konularına ilgiliyim.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

1 thought on “CORONA GÜNLERİNDE KAMP YAPMAK DANİŞMENT TABİAT PARKI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir