Covid-19 Mağazası Açıldı!

Read Time:1 Minute, 6 Second

Mağaza gerçekten Covid-19 mağazası. Bu mağazada salgın sürecinin ve virüsün getirdiği bir takım ihtiyaçlar satılıyor.

Amerika’da açılan ‘’Covid-19 Essential’’ isimli mağazanın kurucusu, Covid-19 sürecindeki maske ve dezenfektan talebinin altını çiziyor. Virüs ile ilgili ihtiyaçların bu mağazanın bünyesinde mevcut olduğunu öne sürüyor.

Salgının başından beri maske ve dezenfektan gibi ihtiyaç duyulan hijyen malzemelerine erişimde dünyada belli başlı sıkıntılar yaşandı.

Sıkıntıların temel sebebi bu ürünlerin üretimindeki eksik planlamadan kaynaklanıyor. Sonuç itibariyle dünya her dakika bir virüsle mücade etmiyor.

ABD'de corona virüs mağazası açıldı - Magazin Haberleri | NTV

Pandemi sürecindeki ihtiyaçlardan çıkarmamız gereken bir dersin de pandemi süreçlerine hazırlıklı olmak gerektiği ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Covid-19 Essential mağazasına girmek isteyen müşterilerin bugün pek çok mağazada olduğu gibi ilk önce vücut ısıları kontrol ediliyor sonra maskeli bir şekilde içeri alınıyorlar.

Mağazada kişiye özel tasarlanmış termometreler, maskeler olduğu gibi temassız kapı açıcı aparatlar, telefon temizleyicileri ve dezenfektan satışı da yapılıyor.

Sürekli maske ile dolaşıyor olmamızın kimilerine göre getirdiği bir ihtiyaç olan kumaştan yıkanabilir maskeleri mağazada istediğiniz materyallerle istediğiniz gibi tasarlayabiliyorsunuz.

Bu mağazanın yanı sıra adı pandemi olan mekanlar da açılmaya başlandı. Bugün her bir mekan için Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı rehbere göre alınması gereken belli önlemler var. Fakat adı direkt pandemi diye geçen bu mekanlarda işletmenin nasıl olacağı, bizi neyin beklediği bir muamma. Buna rağmen yaşadığımız pandemi süreci ile alakalı genel bir bilinç yaratacağı kesin.

Kaynak: blog.adgager.com

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir