Çuval Bezini Nerelerde Değerlendirebilirsiniz?

Read Time:2 Minute, 25 Second

Sevgili Okurlarım,çuval bezlerini bu yazımdan sonra çok daha seveceksiniz.Neden mi?Çuval bezi ya da jüt kumaş, bir zamanlar erzakları muhafaza etmek için kullanılsalar da günümüzde bu işlevini çoktan yitirdi.Klasik kullanım amacından yıllar önce ayrılmış olan çuval bezleri ile siz de evinde uygun fiyata değişiklikler yapabilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı uygulamaları merak ediyorsanız bu yazı tam da size göre! Retro ve doğal görüntüsü sayesinde dekorasyon dünyasında çok sevilen çuval bezlerini artık daha da çok seveceksiniz. İşte zevkle deneyeceğiniz o fikirler!

ÇUVAL BEZİNDEN HARİKA BİR MEYVE SEPETİ

Çuval bezi kullanarak harika bir meyve kasesi ya da sepeti yapabilirsiniz. Bunu yapmanın onlarca yolu var. En basit yöntem, uygun fiyata alacağınız plastik bir sepetin üzerine çuval bezi geçirerek dekore etmek. Daha doğal bir görünüm istiyorsanız çuval bezinin içine renkli ve yumuşak bir kumaşla astar dikerek minik bir çuval haline getirebilirsiniz. Bu çuvalın üzerine retro çağın popüler tarzına benzemesi için mühürlü baskılar yapabilirsiniz. Böylece, hiç kimsede bulunmayan ve tamamen dönemine aitmiş gibi görünen bir meyve sepetine sahip olabilirsiniz.

ÇUVAL BEZİNDEN HARİKA BİR MEYVE SEPETİ

 

Çuval bezi kullanarak harika bir meyve kasesi ya da sepeti yapabilirsiniz. Bunu yapmanın onlarca yolu var. En basit yöntem, uygun fiyata alacağınız plastik bir sepetin üzerine çuval bezi geçirerek dekore etmek. Daha doğal bir görünüm istiyorsanız çuval bezinin içine renkli ve yumuşak bir kumaşla astar dikerek minik bir çuval haline getirebilirsiniz. Bu çuvalın üzerine retro çağın popüler tarzına benzemesi için mühürlü baskılar yapabilirsiniz. Böylece, hiç kimsede bulunmayan ve tamamen dönemine aitmiş gibi görünen bir meyve sepetine sahip olabilirsiniz.

ÇUVAL BEZİNDEN HEDİYELİK KESELER

Düğün, nişan, mevlit ve yaş günü kutlamalarında misafirlere minik hediyelikler dağıtmak yaygınlaşmaya başladı. Fakat, özellikle çok misafirli ortamlarda tek tek hediyelik almak oldukça pahalı olabilir. Bu hediyelikleri uygun fiyata kendin yapmak istiyorsan çuval bezleri bu iş için en ideal parça. Çuval bezlerini uzun bir dikdörtgen şeklinde keserek kenarlarını dikiş makinesinde ya da elde dikebilirsiniz. Ağız kısmını renkli kurdelelerle bağlayabileceğiniz bu el yapımı keseleri tarzınıza göre süslemek sizin elinizde! Keselere kahve çekirdekleri veya kurumuş lavantalar koyarak koku keseleri yapabilirsiniz.

ÇUVAL BEZİNDEN MARKET POŞETİ

Büyük market çantaları kalın plastikleri sebebiyle çantaya koymak için çok büyük kalıyor. Çuval bezinin içine ince bir astar dikerek kendi market poşetini yapabilirsiniz. Üstelik çantanıza kolaylıkla sığar ve sana özel bir tasarıma sahip olur. Aramızda kalsın ama çuval bezine astar dikenler yalnızca market poşeti olarak değil günlük çanta olarak da bu tasarımları kullanıyorlar. Fikir bizden, denemesi sizden!

ÇUVAL BEZİNDEN SAKSI, KİTAP YA DA DİĞER EŞYALARINIZI DEKORE EDİN

Özellikle kitap dekorasyonunda sık sık çuval bezi kullanıldığını görmeye başladık. Kitap kılıflarının üzerine işlenen çuval bezi, genel olarak ince bir şerit şeklinde tercih ediliyor. Üzerine çiçekler ve boncuklar işlenen çuval bezi, kitap kılıflarına eşsiz bir tarz katıyor. Saksı giydirme yöntemleri arasında da çuval bezini sıklıkla görebilirsiniz. Özellikle çirkin ya da görüntüsünü beğenmediğiniz saksılara tarz katmak için tercih edilen çuval bezlerini dikebilir ya da saksıya geçirip üst kısmından halat iple bağlayabilirsiniz. Dekorasyonun geri kalanı size ve hayal gücünüze ait!

 

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir