Din görevlileri Savaş Mağduru Ailelere Sıcak Bir Yuva Oldu

Read Time:1 Minute, 7 Second

Mersin Akdeniz Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na destek oldu.

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumların yanında yer alan Türkiye Diyanet Vakfının, “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” sloganıyla bölgede inşa ettiği İyilik Konutları’na bir destek de Akdeniz İlçe Müftülüğünden geldi.

Akdeniz İlçe Müftülüğü personeli, Türkiye Diyanet Vakfının Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik yürüttüğü “İyilik Konutları” projesine konut bağışında bulundu.

Müftülük personelinin aralarında topladıkları yardımla bir konutun yapımını üstlendiklerini belirten İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz, “2011 yılında başlayan iç savaşla evlerini, vatanlarını terk etmek zorunda kalan insanların mağduriyetlerini gidermek, sıkıntılarına merhem olmak adına Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız projeler hayata geçiriyor. Son olarak Türkiye Diyanet Vakfımız İdlib’te zor şartlarda hayat mücadelesi vermek zorunda kalan insanların barınma sorunlarına çözüm üretmek adına ‘İyilik Konutları’ inşa etmeye başladı ve halkımızı da bu iyilik kervanına katılmaya davet etti. Akdeniz Müftülüğü personellerimiz de bu davete duyarsız kalmayarak imkanları ölçüsünde katkı sağladılar. Müftülüğümüz personeli bir adet konut bağışında bulundu. Bu organizasyonda katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Müftüsü Yavuz, “Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarmız SURİYE yazıp 5601’e SMS göndererek ya da bagis.tdv.org kurumsal bağış sayfasından, şubelerimizden, il ve ilçe müftülüklerinden, bankalardan, TDV bağış mobil uygulamalarından ve PTT şubelerinden herhangi bir komisyon ücreti ödemeden bağışta bulunabilirler.” ifadelerini kullandı.

1 0

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. Bir yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com da yazarlık yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir