DİYET SAĞLIKLI YAŞAM

Diyet Yapanlar! Enerjinizi Yükseltecek Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler Karnınızı Doyuracaklar…

Sevgili okurlarım,diyet yapanlar ve gün içinde yapacağınız işe harcayacağınız enerjiye göre hangi yiyecekleri tükettiğinizin büyük bir önemi var. Yanlış bir tercih ile tüm gününüzü düşük enerjiyle geçirebilir ya da yaptığınız işe yemek yemek için ara vermek zorunda kalabilirsiniz. Beslenmenizde dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Tükettiğiniz yiyeceklerin lezzetinin yanı sıra besleyiciliği de çok önemli. Uzun günlerde gereken enerjiyi sağlamak için özellikle tercih etmeniz gereken yiyecekler bulunuyor. Hangi yiyecekleri tüketerek maksimum fayda sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? Neyse ki uzun süre tok tutan birçok yiyecek bulunuyor. 

YOĞURT

Sağlıklı yapısının yanında yoğurt; bolca kalsiyum içermesi ve probiyotik açısından zengin olması sayesinde sağlığınızı korurken uzun süre boyunca tok kalmanızı sağlıyor.Ayrıca vücut hararetine iyi gelecektir.

HURMA

Lifli yapısı ve doğal şekeri ile hem tatlı isteğinizi bastırmanıza yardım ediyor hem tok kalmanızı sağlıyor. İster olduğu gibi yiyin ister tatlı veya tuzlu tariflerinize ekleyin. Özellikle spor yapılan dönemlerde ve tatlı krizlerinde en büyük yardımcılardan biri hurma. Sonuç her zaman tokluk hissi olacak!

YEŞİL SALATA

Düşük kalorili olduklarından salata şeklinde bol bol tüketebilir, hem kilo almadan hem tıka basa doyarak öğününüzün tadını çıkarabilirsiniz.Yeşil sebzeler, bol lifli yapıları sayesinde uzun süre boyunca tok tutabiliyorlar. 

YULAF EZMESİ

Her öğününüz için yulaf ezmesi içeren bir tarif bulabilir, kendinize lezzetli ve doyurucu bir tabakYulaf ezmesi deyince hemen yüzünüz düşmesin. Doğru besinlerle birleştirildiğinde yulaf ezmeleri leziz mi leziz bir hal alabiliyorlar. En güzel yanı ise kilo almaktan korkmadan rahatlıkla tüketebilecek olmanız! 

YUMURTA

Faydalarının yanı sıra sabah yediğiniz haşlanmış yumurta ile sonraki 5-6 saat boyunca tok hissettiğinizi göreceksiniz.Öğrenci dostu yüce besin yumurta! Kendisi küçücük olsa da içinde dünyalar kadar fayda barındırıyor. 

NANE ÇAYI

 Mis kokusuyla sizi ferahlatırken aynı zamanda açlık hissinizi bastırdığını göreceksiniz. Nane çayı sayesinde gece yarısı günahlarınızdan kurtulabilirsiniz!Geceleri aniden bastıran açlık hissinin kurbanı olup ağır yiyecekler tüketmekten şikayetçiyseniz nane çayı tam size göre.

AVOKADO

Kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği fark etmeksizin her öğünde ve her şekilde rahatlıkla tüketebilir, beslenme düzeninize yeni bir dokunuşta bulunabilirsiniz!Avokado, yine diyet ve spor döneminde bol bol tercih edilen bir yiyecek. 

Benzer İçeriklerimiz

Mısır Şurubu’nun Depresyona Davetiye Çıkarttığını Biliyor Muydunuz?

Yasemin ACAR

Sonbaharda Cilt Bakımınıza Dikkat Etmeniz İçin Uzman İsimden Uyarı Var…

Meryem ACAR

Kaygı ve stres bozukluğuna iyi gelen bitki çayları!

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz