Doğal Yollarla Et Benlerinden Kurtulmanın Çözümleri

Read Time:1 Minute, 12 Second

Sevgili Okurlarım,et benleri kimi insanlar için estetik açıdan sorun yaratan bir cilt problemidir. Vücut derisinin ince olduğu yerlerde çıkan et benleri, melanin pigmentinin aşırı salgılanması sonucu yağlı bir şişkinlikle ortaya çıkar. Et benleri genelde zararsızdır ancak birçok insan benlerin yarattığı görüntüden rahatsız olur. Genetik faktörler veya güneş ışınları sonrası meydana gelen et benlerinden kurtulmanın yolunu arıyorsanız bu doğal çözümlerden faydalanabilirsiniz.Siz de et benlerinden kurtulmak istiyorsanız cerrahi müdahaleye gerek kalmadan doğal yöntemlerle sorunu çözebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ İLE ET BENLERİNDEN KURTULUN

 

Cildin pH dengesini koruyan elma sirkesi, hidroksi doğal asitler bakımından zengindir. İçerdiği doğal asitler sayesinde ciltteki siğil ve et benlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Pamuğu elma sirkesine batırın ve et beni üzerine sabitleyin. Bir gece boyunca bekletin. Sabahı bölgeyi ılık suyla durulayın. Her gece bu işlemi uygulayın.

SOĞAN SUYU – DENİZ TUZU İLE ET BENLERİNDEN KURTULUN

Soğanın kabuğunu soyun, minik minik doğrayın. Kasenin içine koyduğunuz soğanın üzerine bir yemek kaşığı deniz tuzu serpiştirin. Karışımı bir gün oda sıcaklığında bekletin. Ertesi gün pamuğu bu karışımın suyuna batırın ve et beninin üzerine bandaj yardımıyla sabitleyin. Bir gün boyunca bekletin. Bir hafta boyunca her gün uygulayın.

KEKİK YAĞI İLE ET BENLERİNDEN KURTULUN

Ciltteki yara ve leke izlerini yok etme konusunda etkili olan kekik yağı, et benleri için de oldukça etkilidir. İlk olarak yarım çay kaşığı kekik yağını yarım çay kaşığı su ile seyreltin. Karışımı pamuk yardımıyla et beni üzerine sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Karışımı haftada 2 defa uygulayın.

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir