Dudak kontürü nasıl yapılır?Ne kadar kalıcıdır? Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

1 0
Read Time:3 Minute, 25 Second

Belirgin ve dolgun dudaklara sahip olmanız için yapılan yeni kalıcı makyaj tekniklerinden biri de dudak kontürü uygulamasıdır. Belirgin ve daha düzgün dudaklar için dudak kontürü uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu sayede daha genç ve daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün. Peki dudak kontörü ne kadar kalıcıdır?

İşte merak ettikleriniz…

Dudaklarını şekil itibarıyla beğenmeyen ve simetrik dudaklara sahip olmayan kişilerin sıklıkla başvurduğu uygulamalardan biridir. Günlük makyaj rutiniz de, dudaklarınız için saatlerce zaman harcamaya ve sürekli makyaj tazelemenize gerek kalmadan daha bakımlı ve belirgin bir dudak yapısına sahip olmanıza yardımcı olabilir.

DUDAK KONTÜRÜ UYGULAMA AŞAMASI NASIL OLUR? NE KADAR KALICIDIR?

Kalıcı makyaj, steril iğnelerle kişiye özel olarak uygulanan organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik uygulamadır. Dövmede kullanılan yöntemlerle aynı olmasına rağmen dudak kontürü yalnızca derinin 0.3-0.5 altına uygulanan bir yöntemdir ve dövme gibi cildin derin kısmına girilmeden yapılır. Ayrıca dudak kontürü uygulaması cilt içerisinde bulunan hücrelerin boyalarla mücadelesi sonucu zamanla silinir. Dövmenin aksine ömür boyu kalıcı bir uygulama değildir. Kişiden kişiye değişse de doktorlar 6-8 ay arası bir zaman zarfında kalıcı olduğunu söyler. Yapılan dudak kontürünün silinme süreci ise yaklaşık olarak 2-3 sene arasında değişebilir. Kalıcılığının değişkenlik göstermesinde dudak bakımı ve cilt özellikleri büyük rol oynar.

Dudak kontürü mutlaka profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır çünkü estetik bir müdahale olduğundan dolayı bu konuda bilgili ve tecrübeli kişiler ile daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Dudak konturu uygulaması işlemi öncesi dudak rengi seçilir ve ilk olarak dudağın etrafı çerçevelenir. Daha sonra iç kısmı doldurularak işlem tamamlanır. Uygulama aşaması 2-2,5 saat sürebilir ve kişinin tercihine bağlı olarak bu süreç değişebilir. 20 gün sonra tekrar randevunuz oluşturularak rötuş uygulama işlemi yapılabilir.

Dudak kontürü ne zaman iyileşir?
Dudaklarınızın tamamen iyileşme ve işlem sonrası kavuşması gereken görüntüye kavuşma süresi 10 günü bulabilmektedir.
Dudak kontürü ne kadar kalır?
Dudak kontür uygulaması, kişiden kişiye değişse de kalıcılığı 3- 5 yıl arasında değişir ve makyaj rutininden ruj sürme işlemini çıkartır.
Dudak Pudralama nedir?
Pudralama yani gölgeleme uygulaması, sık iğneleme ile cildin ince tabakasına yapılan, pigmentlerin cildin biraz üst tabakasında kaldığı bir tekniktir. Dudak pudralama uygulamasında da hatlar ve renkler buğuludur. Yoğun iş hayatında sürekli ruj tazelemek zorunda kalanlar için ideal bir uygulamadır.
Dudak renklendirme işlemi acıtıyor mu?
Uygulama yapılırken acıyor mu? Çok rahat söyleyebilirim ki, hayır. Derinin üst tabakasında yapılan bir işlem olduğu için, işlem sırasında herhangi bir acı oluşmuyor. Zaten işlem öncesinde konforunuzu arttırmak için dudak bölgesine anestezi kremi uygulanıyor.
Dudak Renklendirmeden sonra nelere dikkat edilmeli?
Dudak kontürü uygulaması yaptırdıysanız 1-2 gün dudaklarınızın su ile temas etmemesi gerekebilir. -Baharatlı veya acı yiyeceklerden bir müddet uzak durmalısınız. -Sıcak ve soğuk yiyeceklerden kaçınmanınız gerekebilir. -Birkaç hafta boyunca dudaklarınız için özel nemlendiriciler kullanmalısınız.
Dudak Renklendirmede renk ne zaman oturur?
Yapılan işlemde renk pigmentlerinin tam olarak oturup olgunlaşması yaklaşık 2 hafta sürer. İyileşme sürecinde yeni bir deri oluşacağı için özellikle dudaklara yapılan işlemde renk biraz daha solgun gözükür
Kalıcı ruj ne kadar kalır?
2-5 yıl arası kalıcılığı vardır
Kalıcı makyajda Kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur.Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir
Kalıcı dudak makyajının zararı var mı?
Kalıcı makyaj uzun süre ciltte kaldığı için boya malzemeleri deride olumsuzluklara yol açıyor. Bunlar arasında yüzde siyahlaşma, morluk ve şişlik, kaş ve kirpiklerin tamamen yok olması gibi zararları bulunuyor. Dermatolog Dr. Fatma Gündüz, “Kalıcı makyaj, iğne ile yapılan bir operasyon.
Babyliner nedir?
Babyliner, kirpik diplerini takip eden ince, kuyruklu bir çizgi şeklinde yapılan kalıcı bir makyaj işlemidir.
Dudak renklendirme kimlere yapılmaz?
Psikolojik rahatsızlığı olan kişilere uygulanamaz. 18 yaşının altında olanlara uygulanamaz. Pigmentlere karşı alerjisi olanlara uygulanamaz. Dudaklara yara var ise uygulanamaz.
Rus dudağı nedir?
Rus dudak dolgusu nasıl yapılır? Diğer tekniklerden farklı olarak,minik minik ayarlanan dolgu miktarı;doğru teknikle çok yüzeysel verilir.Dolgu dikey verildiği için,üst dudak ve alt dudak hattı mükemmel adeta çizilmiş bir şekilde dışarı kıvrılarak oluşturulur.İleri bir enjeksiyon tekniğidir.
Fransız dudağı nedir?
Fransız dudak dolgusu, temel olarak hyaluronik asit içeren ancak içeriğinde “mannitol” barındıran bir üründür. … Bu özellikler sayesinde, yapılan bu dolgu işlemi, dudak dokusuyla tamamen uyumlu olan, dokunulduğunda ve öpüşme sırasında hissedilmeyen, doğal sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. İki yıl Teknolojixhaber.com da yaptım, Üç yıldır da Laflaf.net de editörlük yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir