Dünyaca Ünlü Güney Koreli Grup BTS Rekor Üstüne Rekor Kırdı!

1 0
Read Time:1 Minute, 10 Second

2020 Dünya turnesi kapsamında konser veren K-pop grubu BTS, pandemi nedeniyle bu süreçte online konser vererek hayranlarıyla buluştu.

BTS, 14 Haziran’da ilk sanal konseri ‘Bang Bang Con: The Live’ı düzenledi ve 700.000’den fazla hayranın ilgisini çekti .Çevrimiçi konser akışında en çok izleyiciye sahip olarak  Guinness Dünya Rekorları unvanını aldı.

 Big Hit Entertainment’a göre, 100 dakikalık canlı yayınlanan konser ABD, İngiltere, Çin ve Japonya dahil olmak üzere 107 ülkeden 756.000 izleyici paralı olarak izlemişti.

K-pop idol grubu BTS, ikinci çevrimiçi konserleri “Map of the Soul ON: E” yi ise Ekim ayında gerçekleştirerek tüm dünyadan hayranlarıyla buluştu.

Map of the Soul ON:E başlığında düzenlenen iki günlük özel programın ilk gününde grubu 100 milyonun üzerinde müziksever ekranları başında takip etti.

Big Hit Entertainment,”Map of the Soul ON: E” nin ilk konserin prodüksiyon maliyetlerinden sekiz kat daha büyük olduğunu ve 4K çözünürlük, çoklu görüntü seçeneği, artırılmış gerçeklik (AR) ve genişletilmiş gerçeklik kullanarak modern teknoloji sunduğunu söyledi.

Gruptan açıklanana göre tam seyirci sayısı, 114 milyon.

Güney Koreli Grubun bağlı olduğu şirket Big Hit BTS’nin çevrimiçi olarak düzenlenen Map of the Soul ON:E konserini 191 ülkeden 993.000 izleyicinin izlediğini açıkladı. Böylece daha önce kırmış oldukları rekoru tazelemiş oldular.

Grubun Lideri RM “Kelimenin tam anlamıyla güçlüyüz. Tanıdığım ARMY’ler ve hepinizin bildiği BTS, hepimiz güçlüyüz. Bir yolunu bulacağız, her zaman bulacağız. Mümkün değilse haritayı çizelim. Endişelenmeyin, güçlüyüz, hala bağlıyız ” mesajını sevenlerine iletti.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir