ERİKLİ YAYLASI KAMP VE ÇİFTE ŞELALE

Read Time:1 Minute, 7 Second

Herkese merhaba, bugün size Erikli Çifte Şelale ve yaylada bulunan kamp alanından bahsedicem. Yolculuk İstanbul’dan feribot ile Yalova’ya geçtikten sonra toplamda 2.30 saat civarı sürüyor. Biz Cumartesi sabah erken saatlerde gitmemize rağmen çoğu yer doluydu, bu yüzden Cuma gününden gitmek bize göre daha mantıklı. Giriş ücreti için ise 30 tl civarıydı. Araba için ekstra bir ücret talep edilmedi.


Kamp alanı normal toprak zeminlerden farklı merdivenle çıkılabilen iskelelere de çadır kurabileceğiniz şekilde tasarlanmış ve gerçekten harika bir görsel şölen sunuyor. İskeleler daha çok max. 3 kişilik çadırlar için oluşturulmuş, 4 kişilik aile çadırları için olan bir kaç yer ise zaten çoktan kapılmış oluyor. Bizde bu yüzden mecburen toprak zemine kurmak durumunda kaldık. Kamp alanında restorant, minik bir bakkal ve tuvaletler mevcut. Tuvaletler konusuna gelirsek tabi ki klasik kamp tuvaletlerinden pek birşey beklememek lazım. Buranın bir kötü yanı da telefon asla çekmiyor, tabi siz kafa dinlemek istiyorsanız o açıdan gerçekten mükemmel.


Biz çadırı kurduktan hemen sonra Erikli Çifte Şelale’ye doğru yürüyüşe çıkıyoruz ve yol üzerinde çeşitli piknik, Mangal mekanları ve Zipline yapabileceğiniz yerler mevcut.


Erikli Çifte Şelale Çınarcık İlçesi, Teşvikiye Beldesinden, Delmece Yaylasına çıkılan yol üzerinde, Kent Ormanı içerisinde bulunmaktadır. Şelaleye geldiyseniz eğer bir yere kadar araç ile daha sonrasında harika bir orman yolundan yürüyerek ulaşıyorsunuz. Biz burada manzaranın keyfini çıkardıktan sonra kamp alanına 20 dk yürüme mesafesi sonunda günü kamp alanında keyifle geçirdik.

 

2 0

About Post Author

Gülsüm Baysal

Selçuk Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum. 2013'den beri mesleğimi devam ettirmekteyim. Seyahat ve kitap konularına ilgiliyim.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir