Eski kemerlerden yapılabilecek 5 dekorasyon ürünü ?

Read Time:59 Second

Eski kemer ve kayışlarla yapabileceğiniz birbirinden farklı fikirle evinize hareket katabilir, orijinal dekorasyon fikirleri oluşturabilirsiniz.

Puf Yapımı

Hem eski kemerlerinizi hem de dergi veya kitaplarınızı kullanacağınız bu fikir için eski dergi ya da kitaplarınızı üst üste koyduktan sonra üzerine bir yastık yerleştirmeniz gerekiyor. Bu dergilerin altından geçirerek yastığın üstünden ilikleyeceğiniz iki adet kemer onları tutacak; böylece hem dergileri nereye koyacağınızı düşünmekten kurtulacak, hem de kemerleriniz yardımıyla dekoratif bir puf elde etmiş olacaksınız.

Sandalye Yenileme

Eskiyen, yıpranan sandalyelerinizin orta kısmını çıkardıktan sonra ve evdeki eski kemerlerinizi örer gibi; bir alttan bir üstten geçirerek sandalyenin üstüne yeni bir oturma yeri oluşturabilirsiniz. Son olarak kemerleri sandalyenin altından birbirine monte etmeyi unutmayın.

Dekoratif Olarak Değerlendirme

 Eski kemerleri eski vazo ve saksıların etrafına dolayarak farklı görünen saksılar elde edebilirsiniz. Veya duvar saatini, çerçevelerinizi süslemede de kullanabilirsiniz.

Raf Yapımı

Eski kemerlerinizden iki adet kalın ve sağlam kemeri kapadıktan sonra bir tahta parçasının iki yanına monte ederek farklı tarzıyla dikkat çeken güzel bir raf yapabilirsiniz.

Kapı Önü Paspası Yapımı

Eskiyen tüm kemerlerinizi toplayın ve hepsini yan yana birbirine dikin. Kemerler dikiş tutmayacak kadar kalınsa zımba, tel ya da silikonu da deneyebilirsiniz. Kapınıza uygun boyutlarda kestiğiniz kemerleri yanyana, dilediğiniz gibi monte etmeniz yeterli olacaktır.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir