Eski Kotlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Read Time:2 Minute, 1 Second

Sevgili okurlarım,eskiyen kotlardan neler yapıldığına çok şaşıracaksınız! Eskiyen kot pantolonlarınızı atmayarak geri dönüşüm yöntemlerine başvurabilirsiniz. Devir tasarruf devri! Yok öyle, orası eskidi burası biraz yıprandı diye her şeyi çöpe atmak, değil mi? Eskiyen kotlarınız minik dokunuşlarla öyle güzel şeylere dönüşecek ki, bundan sonra hiçbir kotunuzu çöpe göndermeyeceksiniz. Aslında bu sizlerin düşünce gücünüze bağlı. Bu fikirleri kullanabilir ya da onlardan ilham alarak kendi dönüşümlerinizi yapabilirsiniz. İşte detaylar!

İşte eskiyen kotları değerlendirme yolları!

KOTLARINIZI DUVAR SÜSÜNE DÖNÜŞTÜRÜN!

Evinizde kendinize özel bir köşe yapabilirsiniz.Kot pantolonla birlikte eskimiş diğer kumaşları irili ufaklı kasnaklara gererek işleme, boncuk, taş, aplike ve boyalarla süsleyebileceğiniz bu kumaşlar duvarınızda harika görünecek. Annenizin eski dantellerini bu kumaşların üzerine dikerek vintage bir tasarım yapabilirsiniz.

KOTLARINIZI MUTFAK ÖNLÜĞÜNE DÖNÜŞTÜRÜN!

Mutfaklarınızı önlüksüz bırakmayın.Eskiyen pantolonlarınızı parça parça keserek harika bir mutfak önlüğü dikebilirsiniz. Kestiğiniz parçaları yama usulüne benzer şekilde bir araya getirerek önlük kumaşını birleştirin. Uygun bir bağlama ipi ile önlüğü birleştirdikten sonra dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla kot kumaş ile boydan bir önlük dikmek de mümkün. Tüm bunları yapmak için temel düzeyde dikiş bilgisine sahip olmak ya da bir dikiş makinesine sahip olmak yeterlidir.

KOT PANTOLONDAN DEFTER KILIFINA DÖNÜŞTÜRÜN!

Özellikle likralı pantolon kumaşlarıyla harika görünen bu kılıflar, kitap ve defterlere uygun olarak dikilebilir. Kılıf giydirmek istediğiniz bir kitabı ya da defteri alarak gerekli ölçümleri yaptıktan sonra dikkatlice keserek kumaşı hazırlayabilirsiniz. Bu kumaşı defter ciltlerken yaptığınız gibi deftere sararak kenarlarını yapıştırdığınızda kılıfınız hazır olacak. Eğer kılıf kumaşınızı ceplerin olduğu kısımdan keserseniz, kılıfınızın üzerinde minik bir kalem cebine de sahip olursunuz.

KOTLARINIZDAN KULLANIŞLI BİR KALEMLİK YAPIN!

Kotlarınızdan kalemlik yapmaya ne dersiniz?İhtiyacınız olan tek şey bir fermuar. Kalem kutusu yapmak dikiş konusunda en acemi olanlar için bile çok kolaydır. Dikdörtgen şekilde kestiğiniz bir kot kumaşı iç tarafında döndürerek kenarlarından diktiğinizde taslağınız ortaya çıkacak. Dikiş noktalarına dikkat ederek yine tersten olacak şekilde fermuarı da diktiğinizde kalem kutunuz hazır olacak. İşte bu kadar!

KOTLARINIZLA SAKSILARINIZI SÜSLEYİN!

Evinizin en güzel köşesinde yer alan saksılarınızı daha da süzlemeye ne dersiniz?Farklı olmak her zaman güzeldir, aynı şey saksılarınız için de geçerli! Görünüşünü beğenmediğiniz saksılarınıza kot kıyafetler giydirmeye ne dersiniz? Saksının etrafında bir tur dönecek şekilde uzun bir dikdörtgen kumaş kesin. İşin güzel kısmı burada başlıyor. Kot kumaşın üzerine çiçeğin ya da bitkinin ismini işleyebilirsiniz. İşleme ya da etamin bilmiyorsanız, tebeşir kullanarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Boncuklarla süslenen ve çiçeğinizin ismini taşıyan dikdörtgen parçayı uçlarından dikin ve saksının üzerine giydirin. İşte hiçbir yerde bulamayacağınız eşsiz bir tasarım!

 

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir