Eski Perdelerinizi Değerlendirmeye Ne Dersiniz?

Read Time:1 Minute, 57 Second

Sevgili Okurlarım,belli bir zaman sonra eskiyen perdelerimizi değiştirmek isteriz.Ama eski perdelerimizin hayatımızda belli değerleri hatıraları vardır.Onları atmak istemeyiz.Eski perdelerinizi değerlendiremeye ne dersiniz?Evinizin belli köşelerinde kullanmaya gördükçe hatıralarınızı gözlerinizde canlanmasına ne desiniz? Hadi gelin bakalım eskiyen perdelerimizden neler yapabiliriz?

Devir tasarruf devri diyoruz, öyleyse eskiyen hiçbir şeyi direkt çöpe atmıyoruz.Dantel ve güpür detaylarıyla bezeli tül perdeler, kaliteli kumaşlarıyla ışıldayan fon perdeler ya da güneşlikler yeniden doğuyor!  Eğer kullanmadığınız eşyaları satamıyorsanız bağışlamayı düşünebilirsiniz. Bağışlamak da mümkün değilse eski eşyaları yeniden yorumlayıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Perdeler bu konuda size çok kolaylık sağlayacak!

ESKİ BİR PERDE, YENİ BİR MASA ÖRTÜSÜ!

Pamuklu ya da polyester fark etmeksizin tüm perdelerinizi masa örtüsüne çevirebilirsiniz. Tül perdelerinizle romantik bir dantelli örtü, fon perdelerinizle ise kaliteli bir masa örtüsü oluşturabilirsiniz. Masa boyutuna göre keseceğiniz perdenin kenarlarını dikmeyi unutmamalısınız. Aksi takdirde sökülmeler oluşur ve masa örtüsü çirkin bir görünüm sergiler. Eğer dikdörtgen ya da kare bir masanız varsa, örtü uçlarına püsküller ekleyerek masa örtüsüne hareket katabilirsiniz. Kalan kumaşlar da boşa gitmesin! Onları da dikkatle kesip kenarlarını dikerek supla haline getirebilirsiniz. Hatta işi bir tur ileriye taşıyoruz! Kalan perdeleri runner olarak da kullanabilirsiniz.

FON PERDEDEN NE GÜZEL KIRLENT KILIFI OLUR!

Fon perde kumaşları genellikle çok kaliteli ve pürüzsüzdür. Bu kaliteli kumaşları koltuklarınızı ya da diğer mobilyalarınızı renklendirmek için kullanabilirsiniz. Fon perde kumaşını bir terziye götürüp istediğiniz boyutta kırlent kılıfları diktirebilirsiniz. Çocuk odası ya da balkonlar için minder yüzü olarak da kullanabilirsiniz. Minder yüzü yaparken kumaşı düğmelerle sabitlerseniz çok daha profesyonel ve şık görünen sonuçlar elde edebilirsiniz.

DANTELLİ SİNEKLİK Mİ OLURMUŞ!

Eskiyen tül perdelerinizi balkon kapılarında sineklik olarak kullanabilirsiniz. Kapınızın şekline göre kesip kenarlarını diktiğiniz tül perdeyi, balkon kapısının üzerine taktığınızda nostaljik ve orijinal bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Perdeyi balkon kapısının üzerine takmak için korniş ve perde ruletlerinden faydalanabilirsiniz. Kapı üzerinde korniş görmek hoşunuza gitmiyorsa yapışkanlı bantlar ya da vidalarla da perdenizi asabilirsiniz. Perdeyi dik şeritler halinde keserek saçaklı modelde kullanmanız da mümkün.

UYGUN FİYATLI ETEKLER, ELBİSELER DİKİN!

Tül perdelerle bu işi yapmak oldukça zor fakat güneşlik ve fon perdeler kıyafet dikmek için oldukça uygun yapıya sahip. Perde kumaşının kalınlığını dikkate alarak mevsime uygun kıyafetler dikebilirsiniz. Özellikle yumuşak fon perdeler etek kumaşı olarak harika sonuçlar ortaya çıkarabilirler. Güneşlikler ise iç göstermeyen beyaz bir gömleğe dönüşebilir. Tabii, burada önemli olan perde kumaşınızın özelliği. Kumaşa uygun tasarımı bulduğunuzda ihtiyacınızı olan tek şey bir dikiş makinesi ya da mahallenizin terzisi!

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir