Evinizde Doğal Oyun Hamuru Yapmak İster misiniz?

Read Time:53 Second

Dışarıdan alınan oyun hamurları çocuklar için sağlık açısından zararlı olduğu birçok kişi tarafından bilinir. Fakat oyun hamurlarının da çocuklar için geliştirici ve eğlenmeleri için gerçekten güzel bir oyuncak türü olduğu da bilinenler arasında. Peki çocuklarımızı hem zararlı oyun hamurlarından koruyup hem de bu yönde eğlenmelerini nasıl sağlayabiliriz? Tabi ki evdeki doğal malzemeleri kullanarak, çocuklarımıza hem doğal hem de eğlenceli rengarenk oyun hamurları yaparak bu sorunu kolaylıkla giderebiliriz…

Şimdi anlatımına geçelim…

OYUN HAMURU İÇİN GEREKEN MALZEMELER!

  • 2 bardak un,
  • 2 bardak ılık su,
  • 1 bardak tuz,
  • 2 kaşık sıvı yağı,
  • 1 kaşık tartar kreması,
  • Gıda boyası ( gıda boyası yerine sebze meyvelerin suyunu kullana bilirsiniz.)

HAZIRLANIŞI

Öncelikle bir kapta unu, tuzu ve sıvı yağı iyice karıştırıyoruz. Sonra suyu yavaş yavaş ekleyerek hamur kıvamına gelene kadar yoğuruyoruz. Hamur katılaşana kadar yavaş yavaş un ekliyoruz. Burada eğer tek renk bir oyun hamuru hazırlayacaksanız bütün hamura tercih etiğiniz gıda boyasını ekleyip yoğurma işlemine devam edebilirsiniz. Farklı renklerde oyun hamuru hazırlamak isterseniz ilk önce hamuru küçük parçalara ayırıp sonra her birini tercih ettiğiniz rengin gıda boyası ile yoğurunuz. İşte bu kadar basit!!

 

 

2 0

About Post Author

HELİN KIZILBOĞA

Helin Kızılboğa; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Halka ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Bilgisayar İşletmenliği ve Web Tasarım Geliştirme 1 sertifikasına sahip. Amatör Fotoğrafçılık ve Kitap kapağı tasarımı uğraşları arasında. Grafik Tasarımı ilgi alanları içerisinde. Teknolojixhaber.com ve Laflaf.net' de yazarlık yapmaktadır.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir