Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi sergisi

Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi
Read Time:1 Minute, 7 Second

Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi sergisi sanat severleri bekliyor.

Açıldığı günden bu yana dünyanın önde gelen sanatçılarını konuk eden Pera Müzesi farklı dönemlerden ve coğrafyalardan ikonik isimleri bir araya getiren videolarda, sanatçıların yaşamı ve eserleriyle ilgili temel bilgilere yer veriyor. Aynı zamanda üretimlerine etki eden toplumsal olaylar ve çalışma yöntemleri gibi az bilinen detayları da izleyicilere anlatıyor. Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi sergisi sanat severleri bekliyor.

Metafizik sanatının kurucusu, 20. yüzyılın en sıra dışı sanatçılarından Giorgio de Chirico’nun sergisine de yer veriyor. Sanatçının yapıtları “Dünyanın Gizemi” başlığı altında  sergiye sanatçının tüm dönemlerine ait eserlerden derlenen bir video dizisini YouTube kanalında sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

İtalyan bir ailenin oğlu olarak Yunanistan’da dünyaya gelen Giorgio de Chirico, babası Evaristo de Chirico’nun doğduğu kent olan İstanbul’u, 2016’da eserleri aracılığıyla ziyaret etti. Resim, heykel ve litografilerinden oluşan bu kapsamlı sergi ziyaretçilere, metafizik sanatın kurucusu ve gerçeküstücülerin esin kaynağı olan Chirico’nun renkli dünyasını keşfetme fırsatı sundu.

De Chirico birbiri ardına gelen çığır açıcı yeniliklerle anılan 20. yüzyılın en özgün ve farklı isimleri arasında yer aldı.  Özellikle metafizik dönem resimleriyle RenéMagritte, Paul Delvaux, Man Ray, Pierre Roy, Salvador Dali, YvesTanguy gibi sürrealistler üzerinde büyük etkisi büyük oldu.

Tarih ve Zaman

14-07-2020 –31-08-2020 tarihleri arasında

Etkinlik Türü: SERGİ

Etkinlik Yeri: Online

Kaynak : kultur.istanbul
0 0

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir