GÖLLER BÖLGESİ’NDE KEYİFLİ BİR DURAK : KOVADA GÖLÜ

Read Time:43 Second

Herkese merhaba. Bugün size göller bölgesinde bulunan doğasıyla sizi büyüleyecek bir gölden bahsedeceğim. Kovada Gölü ; Eğirdir Gölü’nün doğal bir uzantısıdır ve Eğirdir Gölü’nde bulunan fazla su bir kanalla Kovada Gölü’ne akmaktadır. 6534 hektar büyüklüğündeki milli park ve çevresinde ise doğa araştırması, kamp yapma, yürüyüş, manzara seyretme, kuş gözlemciliği ve tırmanma yapılabilmektedir.


Bizim piknik için gittiğimiz bölgeye yakın market olanağı olmadığı için alışverişinizi önceden yada Eğirdir’den yapmanızda fayda var. Isparta’dan 45 dakikalık süren yolculuk sonrasında ulaştığımız gölün manzarası gerçekten harika. Piknik için göle sıfır masalar konumlanmış.


Piknik sonrası ise 3 km süren yürüyüş parkurundan devam ettik ve 1 iskele sonrasında ise gözetleme kulesi karşımıza çıktı. Gözetleme kulesi harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir mekan , gölü ve Toros’ları fotoğraflayabiliyorsunuz.


Parkuru bitirip başlangıç noktasına döndüğümüzde iskele tarafına geçmek için sağ taraftan devam ediyoruz ve yine harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir iskele karşılıyor sizi. Bizim için küçük Bled Gölü gibiydi gerçekten bayıldık.

4 0

About Post Author

Gülsüm Baysal

Selçuk Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum. 2013'den beri mesleğimi devam ettirmekteyim. Seyahat ve kitap konularına ilgiliyim.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir