Göz Makyaj Bazı Neden Kullanılmalıdır?

Read Time:2 Minute, 1 Second

Sevgili Okurlarım,makyaj bir bayanın hayatında vazgeçilmezleri arasındadır.Gün içersin de makyajımızın bozulması sinir bozcu bir olaydır.Özellikle kalıcı ve kusursuz göz makyajı hayal değildir. Birbiriyle iyi karışmayan, uygulandığında rengi uçup giden, birkaç saat sonra göz kapağı çizgisine dolan göz makyajları ne far paletinin performansından ne de senin acemiliğinden kaynaklanıyor. Göz makyajının kusursuz görünmesini sağlamak ve elindeki far paletinden en yüksek performansı almak için mutlaka far bazı kullanmalısın.Göz makyaj bazı -bir diğer adıyla far bazı-, göz makyajına başlamadan hemen önce uygulanan, baz makyaj ürünüdür. Göz makyaj bazları genellikle renksiz veya ten rengindedir. Bazı uyguladıktan sonra gözüne sürdüğün makyaj ürünlerinin daha kalıcı olmasına, makyajında kullandığın renklerinin daha yoğun görünmesine yardımcı olur.Göz makyaj bazı kullanmadığında göz makyajın kolayca akabilir, farın göz kapağının katlanma çizgisine dolabilir ve uyguladığın ürün istediğin yoğunlukta görünmeyebilir. Şimdi, göz makyaj bazına dair merak ettiğin bütün detayları açıklıyoruz.

Göz makyaj bazının görevleri nelerdir?

 Göz makyaj bazının görevleri arasında en sevdiğimiz özelliği kuşkusuz bize sunduğu gün boyu kalıcı göz makyajı! Göz kapağına baz sürdüğünde hem farın hem de eyelinerın gün boyu yerinden kıpırdamaz.Göz makyaj bazının diğer görevi ise göz farının rengini daha çok ortaya çıkarmasıdır. Özellikle renkli far kullandığın günlerde, kat kat far uygulasan dahi canlı bir renk elde edemiyorsan, mutlaka göz makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Bazın üzerine uyguladığın tek kat far bile oldukça pigmentli görünecek.Göz makyaj bazının özelliklerini say say bitiremiyoruz! Bir başka görevi ise farının katlanma çizgisinde birikme yapmasına engel olması. Özellikle sıcak havalarda farın göz kapağında parça parça görünebilir, bunun önüne geçmek için tabii ki far bazı kullanmalısın.  Göz makyajı yapmasan dahi göz makyaj bazını göz kapaklarına uygulayarak renk eşitsizliğini yok edebilirsin. 

Göz makyaj bazı nasıl uygulanır?

Baz uygulamak makyajın en kolay kısımlarından birisi, biz göz makyajı bazımızı genellikle parmaklarımızla uyguluyoruz. Bazın likit & kremsi yapısı parmakların ısısıyla birleştiğinde daha yumuşak bir uygulama sağlıyor.

Eye primer’ını bütün göz kapağına parmaklarınla uygula ve yay. Anında emilen yapısı sayesinde göz makyajına hemen başlayabilirsin!

Hangi makyajla baz kullanılmalı?

Biz hemen hemen her makyajımızda far bazını kullanıyoruz. Özellikle yoğun göz makyajı yaptığımız günlerde mutlaka! Dumanlı göz makyajı veya tek farla göz makyajı yaptığımızda baz olmazsa olmaz makyaj malzemesi görevi görüyor.

Gün içinde göz makyajını tazelemek için zaman kaybetmek istemiyorsan sen de NYX Professional HD Eye Shadow Base far bazı kullanarak gün boyu kusursuz göz makyajının keyfini çıkarabilirsin! Biz bu far bazını uzun süre dışarıda kalacağımız günlerde kullanıyoruz. Bu far bazı pürüzsüz bir zemin hazırlayarak rengin kalıcılığını ve yoğunluğunu artırıyor.

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir