Gül Suyunun Cildimize Olan Faydaları

Read Time:1 Minute, 59 Second

1. MAKYAJ TEMİZLEYİCİ OLARAK GÜL SUYU

İçerisinde birçok kimyasal bulunduran makyaj temizleyicileri yerine doğal gül suyu kullanabilirsiniz. Hafif ya da ağır makyajları pamuğa bir miktar gül suyu dökerek temizleyebilirsiniz.

2. TONİK YAPARAK GÜL SUTYU İLE CİLDİNİZİ CANLANDIRIN

Gül suyu dendiğinde akla ilk tonik olarak kullanılması gelir. Güvendiğiniz bir yerden alacağınız saf gül suyunu ister pamuğa döküp cildinize uygulayın, ister sprey şeklinde kullanın. Gün içerisinde yüze gül suyu ile tonik uygulaması yapmak; ciltteki kirleri temizlemede, cilde canlılık kazandırmada ve nemlendirmede çok işe yarar. Bonus olarak gül suyunu buzdolabında saklayıp kullanmanız, sıcak günlerde ferahlamanıza yardımcı olur. Bir taşla iki kuş!

3. GÜL SUYU MASKELERİ İLE CİLDİNİZ NEM KAZANSIN

Gül suyu ile yapabileceğiniz ve her cilt tipine uygun sayısız maske var! Haftada bir uygulayacağınız herhangi bir gül suyu maskesi, cildinizi yenilemeye, pürüzsüzleştirmeye ve arındırmaya yardım eder.

4. GÜL SUYU İLE İLK YARDIM

Evet, gül suyu burada da devreye giriyor. Sizi rahatsız eden yara veya sinek, böcek ısırıklarına karşı gül suyunu kullanabilirsiniz. Pamukla kompres uygulayarak acısını ve kaşıntısını azaltabilirsiniz.

5.GÜL SUYU ERKEKLER İÇİN TIRAŞ SONRASI BAKIM

Sadece kadınlar mı kullanır gül suyunu? Tabi ki hayır! Erkekler de tıraş sonrası losyon amacıyla gül suyunu kullanabilir. Hem tahrişleri önler hem de cildi yatıştırır.

6. GÜL BANYOSUYLA KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Banyo suyuna biraz gül suyu ekleyin ve yumuşacık bir cilde sahip olun. Göz zevkiniz için su dolu küvetin içerisine gül yaprakları da serpebilirsiniz. Resmen mutluluk sebebi!

7. YORGUNLUĞU GÜL SUYUYLA BİR KENARA BIRAKIN

Gün içerisinde yorgunluk veya uykusuzluk yüzümüze vurur. Fakat kimse yüzü şiş bir şekilde dışarı çıkmak istemez. Endişelenmeyin, çözümü var! Soğuk gül suyunu yüzünüze tampon hareketlerle uygulayın. Bir başka çözüm ise önceden küçük kalıplarda dondurduğunuz gül suyunu, yüzünüze kompres olarak uygulamak. Bu şekilde şişlik ve yorgunluklara ” Elveda!” diyebilirsiniz.

 

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir