Günümüzün çağdaş inanç problemleri

1 0
Read Time:43 Second

Günümüz dünyasında deizm, ateizm nihilizm, satanizm, reenkarnasyon, yoga, falcılık, kehanet gibi izleri tarihte olan ama çağdaş görünümlü oluşumlar, insanımızın düştüğü sıkıntı ve bunalımları aşmada bir reçete gibi sunulmaktadır.

Az da olsa bazı insanlar, Yüce Allah’a bağlanmanın verdiği hazzı yaşamak yerine, bu sahte uygulamalardan medet ummaktadır. Bâtılın peşine takılıp Hakk’ı ve hakikati inkâr edenlerin durumları Kuran’ı Kerimde bir misalle anlatılmaktadır.

“Allah’tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi! ” (Ankebût, 29/41)

Batılın tutunduğu ip de örümcek ağı gibi çok çürük ve zayıftır. Bu yüzden sağlam imanımızı muhafaza etmeli, inancımıza meydan okuyan, sahih itikattan uzaklaştıran farklı düşünce akımlarını tanımalı, gençlerimize anlatmalıyız.

Zira bu akımlar inkâra sebep olduğu gibi, aynı zamanda güzel amellerimizi boşa çıkartmakta, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmakta, hem dünya hem de âhiret hayatımız için büyük kayıplar getirmektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir