Günün Sözü

Read Time:46 Second

      İnsan İyiliği Kadar Taşlanır,Merhameti Kadar Dışlanır,Kulluğu Kadar Sınanır.

                          Yunus Emre

Sevgili Okurlarım,Sizlere günün sözü olarak ” İnsan iyiliği kadar taşlanır,merhameti kadar dışlanır,kulluğu kadar sınanır.” Yunus Emre sözünü paylaşmak istedim.Ayrıca açıklamasını yapacak olursam;

  •  İnsanın hayat tecrübesi arttıkça,insanların gerçek yüzünü gördükçe merhametli davranmak gelmez içinden.Madem insanlar bana karşı merhametli davranmıyor,ben niye onlara karşı merhametli olayım demeye başlıyorsunuz,tahammülünüz gittikçe azalıyor.Ama unutmamamız gerekir ki bu dünyanda yaptıklarımızdan   bir gün mutlaka ama mutlaka sınavdan geçeceğiz. 
  • Gerçekten merhametli olan, başkalarının acısını kendi acısı gibi hisseden biri için çok mümkün olmayandır. İnsan iyiliği kadar taşlanır, merhameti kadar dışlanır, kulluğu kadar da sınanır demişler; ne hayattaki zorlukların, ne karşılaştığınız kötü insanların sizi insan yapan duyguları tüketmesine izin vermeyin.Unutmayın ki bu duygulardan bir gün sınanacaksınız.
  • Tecrübeler insana temkinli olmayı, her gördüğüne, her konuşana inanmamayı ve güvenmemeyi, dolayısıyla gardını indirmemeyi öğretiyor.Tüm davranış ve duygularınızdan gün gelecek sınava çekileceksiniz.
1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir