‘Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 4 Altın Kural’

Read Time:1 Minute, 9 Second

Hayatınızda olan her olaya bakış açınızı değiştirebilecek ve hayatın size neler öğrettiğini düşündüren altın kurallar.

Hint felsefesi geleneksel olarak ruhsal ve gizemsel bir felsefedir. Kişi kendi kurtuluşunu sağlayacak ve bu özü ancak derin düşüncesiyle elde edecektir. Gerçekten hayatımızdaki bazı şeylere güçlü şekilde ışık tutacak bu kuralları,mutlaka bilincimize yerleştirmeliyiz.

KURAL 1:

“Karşına çıkan kişiler her kimse,doğru kişilerdir.Bunun anlamı şudur,hayatımızda kimse karşımıza tesadüfen çıkmaz.Karşımıza çıkan etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır. Ya bizi bir yere götürürler yada bize bir şey öğretirler. ”

KURAL 2:

Yaşanmış olan her ne ise,sadece yaşanabilecek olandır.Hiç bir şey hemde hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi.Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz.Şöyle yapsaydım böyle olacaktı gibi bir cümle yoktur.Hayır ne yaşandıysa yaşanması gereken,yaşanabilecek olandır.Dersimizi alalım ve ilerleyelim diye.Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de,hayatımızda karşılaştığımız her olay mükemmeldir.

KURAL 3:

“İçinde başlangıç yapılan her an,doğru andır.” Her şey doğru anda başlar,ne erken ne geç.Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak,oda başlamaya hazırdır.

KURAL 4:

Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.”Hayatımızda bir şey sona ererse,bu bizim gelişimimize hizmet eder.Bu yüzden serbest bırakmak,gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.”

Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil..!
 

1 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir